Uğur Kızıl : Cumhuriyet ilelebet var olacaktır!

Adana Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mustafa Uğur Kızıl, Cumhuriyetin ilanının 97’inci yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Kızıl, mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıl dönümünü milletçe kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşadıklarını belirtti.

Büyük milletimizin her bir ferdinin büyük fedakârlıkları sonucu kazanılan kurtuluş savaşının, Türk milletine kayıtsız şartsız egemenliği sağlayan Cumhuriyet rejimini armağan ettiğini belirten Kızıl, “Her yanı işgal altındayken adeta yoktan var edilen modern Türkiye Cumhuriyetini daha aydınlık yarınlara taşımak, toplumun her kesiminin görevi olmalıdır” ifadelerini kullandı.

“Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacaktır” diyen Adana Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mustafa Uğur Kızıl, şunları kaydetti:

 “Bu yıl kuruluşunun 97’inci yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimiz, bugünlere gelene dek verilen mücadele ile dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının sonucudur. Cumhuriyet Bayramı, milletimiz için her geçen gün daha büyük bir önem taşımaktadır. Cumhuriyet, bizlerin en büyük sevdası, ülke topraklarımız içerisinde yaşayan herkesin gelecekteki en büyük güvencesidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularımla ve rahmetle anıyorum. Tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.