Türk-İş 4 Bölge Temsilcisi Gülnar: Esnek çalışmaya hayır

Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülen “İstihdam Paketine” karşı mücadelelerinin daha sıklıkla sürdüreceklerini söyledi. Edip Gülnar, Türkiye genelinde olduğu gibi  dün Türk-İş 4. Bölge Temsilciliği’nde, Türk-İş’e bağlı Sendika Başkanları ve işçilerin katılımı ile bir basın toplantısı düzenledi.

GELİN BU YANLIŞTAN VEZGEÇİN

Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, siyasi idareye seslenerek “Bu düzenlemeyi TBMM’ye getirenlere ve getirilmesine sebep olanlara buradan tekrar sesleniyoruz, gelin bu yanlıştan vazgeçin, vazgeçin ki arkanızda kötü bir miras bırakmayın, Vazgeçin ki emekçiler adlarınızı duyduğunda, yüzlerini gördüğünde size saygı göstersin. Vazgeçin ki, zaten emekçilerin sahip olduğu dertlerine bir dert daha eklemeyin. Salgınla, geçim sıkıntısıyla, işsizlikle, doğal afetle başa çıkmaya çalışan emekçileri daha fazla germeyin. Sizin derdiniz gerçekten salgın koşullarında istidamı arttırmak mı? O zaman gelin, enerjinizi kayıt çalışmayı ortadan kaldırmak için harcayın. Gerçekten salgın döneminde emekçileri mi düşünüyorsunuz? o zaman istekleri dışında ücretsiz izne çıkartılmalarını engelleyin. Ücretsiz izne çıkartılan bir emekçinin ailesiyle beraber günlük 39 TL ile yaşayabildiğini hayal edin. Hayal edin ki yaptığınız yanlışın farkına varın” dedi.

DERT ÜRETMEKTEN USANMADILAR

Mücadeleden vazgeçmeyeceklerini ifade eden Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler derdimizi anlatmaktan usandık, onlar yeni dert üretmekten usanmadılar, ama bizlerin mücadeleden vazgeçeceğimizi mi sanıyorlar? Eğer öyleyse daha bizi tanımıyorlar. Mesajımızın alınacağını ümit ediyoruz. Bu köleleştirme paketi geri çekilmez ise neler yapabileceğimizi herkese göndeririz. Bu mücadele çocuklarımıza mutlu bir gelecek ve insanca yaşayacağı iş şartları sağlamak içindir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.