Esendemir: 140 yıldır onun gibi lider gelmedi

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, doğumundan ölümüne kadar geçen 140 yıllık sürede Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi bir liderin bir daha dünyaya gelmediğini söyledi.

Atatürk’ün ebediyete göçünün  82. yıldönümü dolayısıyla yönetim kurulu adına bir açıklama yapan Esendemir, şu ifadelere yer verdi:

 “O’na olan hasretimizin en üst seviyeye çıktığı bu acı günde ilkelerinin ve devrimlerinin ışığında gelecek adına ilk günkü kadar kararlı olduğumuzu haykırıyoruz. Büyük Önderin askerlik hayatının ilk yıllarından Çanakkale Savaşı’na, Milli Mücadeleden aramızdan ayrılışına kadar geçen sürede verdiği her mücadele hâlâ yolumuzu aydınlatmaktadır.

Her 10 Kasım sabahında doğudan batıya, güneyden kuzeye tüm yurdumuzu bir hüzün kaplar. Her 10 Kasım’da çiçeklerle donanır Anıtkabir yolları ve Dolmabahçe Sarayı… Manevi huzurunda tüm ülke ayağa kalkar tam saat dokuzu beş geçe… O an anlarız ki Mustafa Kemal ölmemiştir, hâlâ halkın yüreğinde yaşamaktadır. Atatürk’ü unutmadığımız ve tüm varlığıyla yaşattığımız bu önemli tarihte, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu günden bu güne kadar vatanın birliği ve bütünlüğü için canını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.