Zeydan Karalar: Fedakar öğretmenlerimize minnettarız

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Öğretmenlerin hayatlarını Cumhuriyetin geleceği olan çocukları yetiştirmek için harcarken, zor şartlarda özveriyle çalışarak yarınları inşa ettiğinin altını çizen Karalar, “Ülkemiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlıklar seviyesine kaliteli eğitimle yükselecektir. Eğitimin istenilen seviyede olması ise ancak ve ancak iyi yetişmiş, fedakar öğretmenlerimizin gayreti ile gerçekleşecektir” dedi.

Karalar, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Mustafa Kemal Atatürk, ‘Yeni kuşak en büyük Cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır’ diyerek, öğretmenlerimizin ne denli kutsal bir görev yerine getirdiğini milletimize anlatmıştır.

Ulus olarak öğretmenlerimize gereken önemi vermeli, onların önündeki engelleri ortadan kaldırmalı, dünya standartlarında eğitim verebilmeleri için öğretmenlerimizin olanaklarını genişletmeliyiz.

Ben de bir öğretmen eşiyim ve bu onurlu görevi cansiperane icra eden öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.

Bizleri yetiştiren öğretmenlerimizin mübarek ellerinden öpüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.