Valilik sürücü kursu fiyatlarını sabitledi

Adana’da yeni yılın sürücü kursu fiyatı belirlendi. 2021 Adana’da sürücü kursu fiyatları ne kadar olacak?

Adana Valiliği kentteki sürücü kursları arasında oluşan fiyat karmaşasına müdahale etti. Sürücü kursları artık yayınlanan tarifenin altında fiyat veremeyecek. Karar 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek. B sınıfı ehliyet fiyatı 1470 TL olarak belirlendi.

EHLİYETTE TEK FİYAT UYGULAMASINA GEÇİLDİ
Sürücü Kursları Derneği Başkanı Hüseyin Erfidan, Adana Valiliğinde ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımı ile yapılan toplantıda 2021 yılında sürücü Kursu ücretleri yeniden belirlendiğini ve tüm sürücü kurslarınca uygulanmak üzere tek fiyat sistemine geçildiğini kaydetti.

Buna göre Adana’da her sertifika sınıf ücreti değişik oranlarda artırıldı ve en çok talep gören B sınıfı ehliyet fiyatı 1470 TL olarak belirlenmiştir.

SÜRÜCÜ KURSLARI KARARLARI UYGULAYACAKTIR.
Konu ile ilgili açıklama yapan Adana Sürücü Kursları Dernek Başkanı Hüseyin Erfidan, Adana Valiliği’nde tüm paydaşların ve sektör temsilcilerinin katılımı ile yapılan toplantıda alınan karaların ekonomik anlamda vatandaşların içerisinden geçtiği pandemi sürecinin de dikkate alınarak belirlendiğini söyledi.

KARARI UYGULAMAYAN KURSLARA MÜEYYİDE UYGULACAK
Adana’da faaliyette olan tüm sürücü kurslarının alınan kararlara eksiksiz olarak uymaları gerektiğini hatırlatan Erfidan, “Karara uymayan sürücü kurslarımızla ilgili ekonomik ve hukuki müeyyideler uygulanacak” dedi.

SEKTÖRÜN SAYGINLIĞI VE HİZMET KALİTESİ YÜKSELECEKTİR
1 Ocak 2021’den itibaren geçerli olacak karara tüm sürücü kursu kurucularının sahip çıkmasının, sektörün saygınlığı ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi bakımından önemli olduğunu ve mutlak suretle uygulanması gerektiğini ifade eden Başkan Erfidan, “2021 yılının ülkemize ve hizmet sektörümüzdeki meslektaşlarımıza öğretmenlerimize, usta öğreticilerimize, çalışanlarımıza öncelikle sağlıklı olmasını; verimli bol ve bereketli bir 2021 yılı olmasını hayırla dua ile diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.