CHP’li Barut bakana sordu: Gölbaşı Mahallesi’ndeki tapuları niye dağıtmadınız?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, yerel seçimler öncesinde 24 Mart 2019’da Adana’yı ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un verdiği sözleri hatırlattı. Bakan Kurum’un yanıtlaması istemiyle Meclis’e soru önergesi sunan Barut, “Gölbaşı Mahallesi’ndeki tapuları niye dağıtmadınız?” diye sordu.

BAKANIN AÇIKLAMALARINI HATIRLATTI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yanıtlanması talebiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na soru önergesi veren Ayhan Barut, “2019 yılının Mart ayında Adana İli İstişare Toplantısı’nın ardından yaptığınız basın açıklamasına göre Adana’nın tarımına, turizmine, sanayisine, şehrine, vatandaşın yaşam kalitesinin yükseltilmesine ilişkin birçok projeyi istişare ettiğinizi, bu toplantıda belli kararlar aldığınızı açıkladınız. Ayrıca iktidarınız döneminde Adana’ya 45 milyar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak da Adana’ya yaklaşık 8.5 milyar liralık yatırım yaptığınızı söylediniz” dedi.

“BUNCA ZAMAN GEÇTİ, SONUÇ YOK”

Bakan Kurum’un yaptığı açıklamaların ardından Adanalılar’ın bunca zamandır mağdur edildiğini ifade eden Ayhan Barut, “Bakan Kurum, basın açıklamasında Seyhan ilçemizin Gölbaşı Mahallesi’ndeki vatandaşların tapu problemlerini de çözüme kavuşturacağını ve en kısa sürede bu vatandaşlarımıza tapularını vereceğini söyleyip seçimlerde partisine oy ve destek istemişti. Bir buçuk seneyi aşkın geçen zaman zarfında bu konu ile ilgili hiçbir adım atılmamış, vatandaşlarımızın tüm başvuruları ve soruları cevapsız kalmıştır. Geldiğimiz noktada vatandaşlarımız verilen sözleri sadece seçim vaadi olarak nitelendirmekte ve büyük hayal kırıklığı yaşamaktadır” diye konuştu.

“TAPULARI VERECEK MİSİNİZ?”

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut’un Meclis Başkanlığı’na sunduğu önergede şu sorulara yanıt arandı:

“1- Seyhan ilçemizin Gölbaşı mahallesindeki vatandaşlarımıza verdiğiniz tapu sözünü yerine getirecek misiniz?

2- Seyhan İlçemizin Gölbaşı mahallesindeki vatandaşlarımızın tapularını ne zaman teslim edeceksiniz?

3- Bu konu ile ilgili yaptığınız bir çalışma var mıdır? Var ise hangi aşamadadır?

4- Söz konusu toplantıda Adana ilimiz için verdiğiniz sözlerden hangilerini yerine getirdiniz?

5- Bakanlığınız döneminde Adana ilimiz için yaptığınız yatırımlar nelerdir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.