AK PARTİNİN LAMBASI…

Rahmetli Barış Manço’nun 70’lerde güzel bir şarkısı vardı; Lambaya Püf De. Albümün adı Küheylan mıydı, neydi. Orta okul hallerinde keyifle dinler, söylerdik.

Lambaya püf de.

Hoh deme püf de.

Her şeyin bir lambası olur elbet. Partinin, markanın, zekanın, aşık’ın. v.s.

Konumuz parti lambası!

Beceriksizliğini göremeyen gönlü kırık bakanların biri Twıtter’den, diğeri Instagram’dan istifa etti. Biri kabul edildi, diğerinin sırtı sıvazlandı. Kabul edilen devir yaptı mı, yapmadı mı belli değil! Diğeri Höt – Zöt, savaşa devam! 

Ülkenin kırk yılını bilirim. Dış güçler (Nato, ABD) akıl verir bir kısım Generallere ve Sağ Siyasa’ya. 21. Yy. da İngiltere’deki bir avuç Faiz Lobisi, Rusya ve Kadar da eklendi. Anlamadığım, anlayamadığım ömrü Komünizm’le Mücadeleyle geçmiş Sağ Siyasa Rusya’yı nasıl hazmediyor. Dar’a düşünce hazmettiriliyor demek ki! Savaş da, barış da ülke menfati!

Biraz da yeni nesil espri yapalım! İngilizce Moll sözcüğü. Türkçe anlamı Alışveriş Merkezi. Sağ Siyasa da ‘gerçek ne olursa olsun’ emredileni söyleyen anlamında kullanacağız.

Haftanın moll’ları.

Aile ve Çalışma Bakanı; aşırı yoksulluk ve yoksulluk sorunlarının geride kaldığını, artık refahı paylaşma aşamasına geçtiklerini savundu! Hazinenin boşaldığından haberi yok!

Diyanet İşleri; Meteroloji hafta başından hafta sonunda sağanak yağmur bekleniyor dedi. Diyanet Cuma Namazından sonra Yağmur duasına çıktı! Meteoroloji umurlarında değil! 

İçişleri Bakanı; Meclis Kürsüsü’ndenHDP’lilere ‘ooh’ çekiyor, HDP’liler yarı çıplak adamın tek kurşunla öldürüldüğünü söylüyor!

Meclis de Bütçe Görüşmeleri; herkesin ‘Al Damarı’ kabarmış, bize ‘sataştı’ diyen söz alıyor! Utanç verici bir durum! Seçilmişler ve Atanmışlar ağız dalaşında! Muhalefet Millet’in derdinde, Hükümet muhalefetten gelen her çözüme karşı!

Sağlık Bakanı; sessiz sakin bir şekilde ve bir gecede Covit 19 salgın sayısını 1 milyon artırdı! DSO, TTB ve Muhalefetin baskıları ve aşının öncelikli ülkelere öncelikle verileceği kararı etkisini gösterdi nihayet! Yakında gerçek Covit 19 kayıp sayısını da açıklarlar!

TUİK eski Başkanı; 4.5 yıl boyunca bana Gelir İdaresinden veriler Bakan’ın açıklamasından sonra geldi. Halbuki Bakan’dan önce bana gelmeliydi. Kanun öyle diyor! Sanırım o da zincirlerinden kurtuldu! Ne diyeyim, Allah iman ve vicdan versin.

Adana’ya dair; Covit 19 vakaları çok arttı. Yoğun bakımlarda yer yok. Zeydan Başkan’ın fuar alanında açtığı bin yataklı Sahra Hastanesine çemkirenler utansın! Her şehirde uygun yerlere yoğun yatak sorununa destek olarak Sahra Hastaneleri kurulması gerekir. Ama Hükümetin aklı hava alanına hastane kurmak oldu! Allah CHP’nin adana vekillerine sabır versin.

Sevgili Okur; her şey göz önünde yaşanıyor ve zaman geçiyor. Medyanın kirli yüzü her yeri kirletiyor. A Haber’e bakarsan ortalık gül – gülistan, sofrana bakarsan her gün bir şey eksiliyor! Sandık zamanı Oy’unu yaşananları unutmadan vermen Vatandaşlık Görevi’dir.

Unutma, unutturma!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir