Okul birinci dereceden kusurlu bulundu!

Açık bırakılan okul kapısı yüzünden karaciğerinin üçte ikisi yok olan ve halen hayati tehlikesi süren 13 yaşındaki Murat Sefa Özbalık için ailesi adalet arayışını sürdürüyor. Murat Sefa’nın ölümden döndüğü o onların da görüntüleri ortaya çıktı. Görüntü de okul bahçesinde oynarken okul içine konulması yasak olan portatif kale direği çocuğun üzerine düşüyor.

KAPI AÇIK VE OKULDA TEK BİR GÖREVLİ YOK

Seyhan ilçesinde, kapısı açık bırakılan ve içinde tek bir görevlinin olmadığı Yeşilevler Şehit Duran Keskin İlköğretim Okulu’nagiren çocuklardan biri oyun oynadığı sırada portatif kale direğiyle birlikte yere düşmüş ve ağır yaralanmıştı.Olayın ardından aylar geçti ama okul yönetimi birinci derece kusurlu bulundu.

OĞLU İÇİN ADANA’YA GELDİ, İŞTEN ATILDI

Murat Sefa Özbalık ‘ın ağır yaralandığı olayın ardından çalıştığı NiğdeAksaray’dan apar topar Adana’ya gelen 37 yaşındaki baba Mikdat Özbalıkiseizin almasına rağmen bir süre sonra  işten çıkarılmıştı. Seyhan ilçesi, Narlıca Mahallesi, 56102 sokak, kat:2, numara 16’daki iki göz evde yoksul bir yaşam süren aile sorumluların hesap vermesini istiyor.

HAYALİ ŞAMPİYONLUKTU

Çobanoğlu Meslek Lisesi 9. Sınıf öğrencisi iken bir ihmal yüzünden hala tedavi gören Murat Sefa Özbalık, Milli Sporcu Hasan Güder ve Esin Güder’den ücretsiz muaythai dersi alıyor ve büyük umutlarla şampiyonluk müsabakasına hazırlanıyordu. Anne Yıldız Özbalık ise okulun ihmali yüzünden oğlunun ölümle pençeleştiğini belirterek, sorumluların hesap vermesini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.