MECLİS’İN ‘BU’ TARAFI ve ASGARİ ÜCRET

Bizim Meclis’in her yanı bu taraf’tır. Öte taraf şu taraftır. Bir yanı höt- zöt, bir yanı da hüloog’dur. Mülayimi az, kabadayısı çoktur. İyiki bunlar içeri sopa ile girmiyorlar! Yoksa her taraf neslin deden ceddin baban havasına dönüşür. Belli mi olur, Milis Havası’nda Çekirdek Mafyası da içeri sızar!

Bir de herkesin ‘al damarı’ kabarık, tepedeki adama sıra alma sözü hazır; bana – bize sataştı. Cevabını vermem gerek. Edasına baksan, birazdan vatanı kurtaracak ya da Meclisin bu taraf’ı susacak!

Meclis’in Muhalefet Tarafında konu çok, dosya çok, söz çok! Hükümet Tarafında herkes dar alanda, pas verecek mesafe de yok; HDP, PKK, CHP, İP’e, FETÖ, DHKPC… söz bitti. Küfrüne sözünü giydirmiş, bir kuşak sonrası ‘doktora çalışması’ için utanç kaynağı!

Hepsi ‘anne sütü’ne mahrum kalmış gibi, biri yaşamdan direnç almış, diğeri biat. Çor var, çocuk var, iş var, işçik var, ihale var, servet yapmak var! Var da var. İnsanın ne kadar çok zinciri var yahu! 

Meclis’in görünür yeri; Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözü. Ben komşumdan ne alındım, ne de alındırdım. Bunlar benim gibi değil. Elbette vatandaşım. Ar ederim komşuma dalaşmaktan, o da ar eder bana sataşmaktan.

Adam Cuma namazından çıkıyor sözü küfür gibi. Namussuz akademisyen olmuş üniversiteli kızları o. gibi görüyor, hükümet üyelerinin okuyan kızı yok gibi! Fitne baş imam olmuş fetva veriyor namazı kılınmaz diye, İslam tapu olmuş, malı gibi!

Milletin sofrasının %60’ı ekmek, utanmadan doyuyorlar ya diyor, Kabak Tahin kafasından milyon olmuş gibi! Vatan dış gıdaya açık Pazar olmuş, gümrükler kalkmış, umuru değil kazanan kendi gibi!

Sırala sıralayabildiğin kadar.

Adam ısrarla dövizinizi bozdurun diyor, Damat altın alın diyor. Para sahipleri dolara hücum ediyor, halk altına. Can ve Mal Güvenliğinin olmadığı ortamda hesapların hepsi ters yüz!

Damat Türkiye Gazetesi iktisatçılarının etkisinde kalmış, sürmüş piyasaya Hazine’nin dolarlarını, kasa tamtakır olmuş. Buradan kimler, nasıl kazanmış belli değil. Suçu Vatana İhanet’ten başka ne olabilir. Masak ne iş yapar, Millet’e kel alaka!

Sahi yahu! Damat nerede? Bilgi olmayınca her tarafta iddia çok! Bari şu taraf, bu tarafa Damat’ı sorup yerini öğrense! Hiç olmazsa bir tarafın ağzındaki sakız eskir.

AİHM Demirtaş ve Kavala’nın serbest bırakılmasını söyledi. PKK’ye seçimlerde ‘umut’ diye sarılanlar şimdi Demirtaş’a PKK diyorlar! Hedefimiz AB sözü ne oldu, nerede kaldı. Beğenilmeyen her karara karşı çıkmak alışkanlık oldu. Sanırım perde arkasında başka şeyler var. Yakında bırakılırlar, diye düşünüyorum.

AB’nin Türkiye’den saygı görmek diye bir derdi yok. Biz de Adalet ve Demokrasi böyle diyor. Ya uyacaksın ya da uymayacaksın. İkisinden biri! Ama geçmişteki AİHM başvurularını da unutmayacaksın. Uyum Yasaları içinde çırpınmayacaksın. Bizim’den ziyade, benim içinde bulunduğum kültür size uygun değil diyeceksin ve ipleri koparacaksın. Seçime gidince de kimlerin ardına geldiğini göreceksin.

Türkiye’nin dünyadaki yerini Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizlere Muasır Medeniyetler içinde olmak, diye göstermişti. Biz onu bilir, ona inanırız. Seni bilmem. Ne de olsa defalarca kandırıldın, aldatıldın, gömlek değiştirdin, BOP’un Eş Başkanıyım dedin. Bu sözünden de geri döndüğünü kamuya açıklamadın!

Asgari Ücret’egeldikte; Hükümet ve İşadamları ölünce bile işçiyi düşünmezler ve zulüm konvoyu gibi Halay’a dururlar. Allah’tan Muhalefet var da, artış biraz uygun oluyor son senelerde. 

Asgari ücret 4 bin lira, en düşük emekli maaşı da 3 bin 500 liraya çıkmalıdır. Hey gidi Erbakan Hoca! Nasılda güldürmüştün mazlumların yüzünü. Onların duası sana yeter.

Sevgili okur, Yandaş Medyayı izliyorsan Cennet’tesin,  Muhalefet Medyasını izliyorsan Cehennem’desin. Bil ki bu sözlerin sinek vızıltısı kadar önemi yok. Önemli olan dertten ders almak! Ömür dediğin üç gün, ötesi mahşeri hesap!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.