Engelli bireyler Seyhan’ın desteğiyle her yere gidebiliyor

Seyhan Belediyesi, Sosyal Belediyecilik anlayışıyla ürettiği hizmetler çerçevesinde engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmak amacıyla manuel ve akülü tekerlekli sandalye dağıtımını sürdürüyor.

Seyhan Belediyesi, ‘Engelli Hizmetleri’ birimi ile ilçesi sınırlarında yaşayan ve bir engelinden dolayı yaşam faaliyetlerini sürdürmekte güçlük çeken engelli bireylere desteğini sürdürüyor. Belediye hukuki danışmanlık, psikolojik ve medikal malzeme desteği verdiği engelli bireylere, bir yerden bir yere gidişini kolaylaştırmak için manuel ve akülü tekerlekli sandalye dağıtımına devam ediyor.

ENGELLERİN AŞILMASI İÇİN TEKERLEKLİ SANDALYE!

İlçede faaliyet gösteren 48 Engelli Derneğinin katkılarıyla belirlenen ihtiyaç sahibi engelli bireylere tekerlekli sandalyeleri evlerinde teslim ediliyor. Talebe ve engellilik durumuna göre manüel veya akülü tekerlekli sandalyeler,  tek tek gerçekleştirilen ev ziyaretleriyle hak sahibine veriliyor.  Ziyaretlerde, engelli bireylerin maske ve dezenfektan talepleri de karşılanıyor. Tekerlekli sandalyelerini alan engelli bireyler, Başkan Akif Kemal Akay’a teşekkür ettiler.

AKAY “SOSYAL BELEDİYECİLİK UYGULAMALARI SÜRECEK”

Dezavantajlı grupların sorunlarını çözümlemek için özel çaba harcadıklarını ifade eden Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay sosyal belediyecilik uygulamalarının artarak süreceğini söyledi. Başkan Akay, “Engelli bireylere,  özellikle bir yerden bir yere giderken kolaylık sağlamak adına tekerlekli sandalye dağıtımına önem veriyoruz. Mesafelerdeki engelin ortadan kaldırılmasına katkı sunarak, engelli bireylerin sosyal yaşam içerisinde olmalarına olanak tanıyoruz.Engelsiz bir yaşam” oluşturmak amacıyla iş ve işlemlerimizi devam ettireceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.