2020 de GİDENLER…

Her şeyiyle kötü geçen bir yılı geride bıraktık. Tekrarı olmasın diyeceğim ama Ak Parti var iken her türlü felaket olağandır yerine geldi hükümet. Ne yapsa Vatana – Millete zarar. 

Neler gördük neler… Üniversitede doktora tezi olur ama o cesarette hoca yok. Akademinin söz sahipleri Ak Partiye bağlanmış! Hepsi özgür eğitim değil emir komuta içinde.  

Boğaziçi Üniversitesinin tepesine gelen son örnek Bulu, Ak Partide hem belediye başkan adaylığına başvurmuş hem de milletvekilliğine. Eleştirilere sözü de açık; hepimiz aynı gemideyiz! Yahu siyasetçi olacaksan Akademi Dünyasında işin ne? 

Sarayın derdi akademiye liyakatli biri değil, mevzi elimizde olsun derdi! 

Sanırım Çaykur ve PTT bu yıl satılacak! Ön belirti kendini yılsonu bütçesinde gösterdi. İkisi de zarar eden kurumlar içinde. 

Rahmetli Ecevit’e atılan yazarkasa ve anayasa kitapçığını yıllarca diline dolayan Ak Parti tepesi kendisine atılanları görmedi, intihar girişimlerini görmedi. Alçak danışmanlar madenciyi tekmeledi, falan fiş mekan. 

Kötüsünü Ermenek ve Somalı madenciler yaşadı. Maaş farkları ve tazminat hakları için yaptıkları eylemlerde Gavur Eziyeti gördüler. Eylemcinin Jandarma Alay Komutanına söylediği söz on yıl daha zihinlerden çıkmaz gibi. 

Uluslar arası pazardaki değeri 20 milyar dolar civarında olan Tank – Palet peşkeşinin muhatabı Ethem Sancak’ın tv deki tartışmada CHP’li saydığı konuğa çirkin sözü hafızadan çıkmaz; Almanlara söyleyin bize Tank Motorunu versinler. Cümle teknoloji ve etik yoksunu sanayicinin bütün çaresizliğini içinde barındırıyor gibi. 

Türk Tarihinin büyük ayıbı toprak kaybetmektir. Osmanlı milyonlarca metre kare toprak kaybetmiştir. Osmanlı’yı baş tacı eden Ak Parti Suriye’deki Ata Yadigarı olan Süleyman Şah Türbesini teröristlere teslim etmiştir. Ege’deki adalar Yunan malına dönmüş gibi.  

Yüzyılın Afeti Covit 19 sebep oldu, sağlık Bakanına bütün mühalifler geniş saygı verdi. Cumhurbaşkanımızın teveccühü sözünden sonra tüyden hafif hale geldi.  

Turkuaz Listeye bir günde 1 milyon kişi eklendi. CHP’nin büyükşehirlerindeki pandemi cenazesi açıklamaları bakanın açıkladığı toplam açıklamayı geçti. Sağlık Emekçilerine verilen sadaka dünyaya ayıp oldu gibi.  

SMA hastası çocuklar Sağlık Bakanının görünürdeki kamburu oldu. Sorunu çözüp kamburu aldırır inşallah! 

Muhalefete höt – zöt düşkünü içişleri bakanının bir gecede pandemi salgınına eklediği milyonlar da tuz – biberi oldu gibi. 

Covit 19 malzemeleri ile birlikte aşı alımı da Sağlık Bakanının bal tutan her yanını yalar örneği oldu gibi. 

Reis’in çokomel düşkünü ailenin şımarık damadı Albayrak beceremediği işin ve hazineden yok ettiği 120 milyar doların hesabını veremeyecek yerde olmasını anlayamayıp arka planda yediği fırçalardan dolayı İnstagram mesajıyla bakanlıktan istifa etti. Hesabı kime teslim ettiği belli değil gibi. ‘Allah sonumuzu hayr eylesin’ ne demek yahu! 

Vesselam tek adamlık bir parlamento denetimi yoksunluğunda Liyakat Düşmanı Rejim haline dönüşüyor. Bir de duygusalsa, kindarsa, siyasal dindarsa, Mezhep ve cemaat düşkünüyse… ötesini ne söylemeye ne düşünmeye gerek var gibi.  

Sevgili Okur, denetimsiz olan her şey batmaya ve batırmaya meyilli olur. Kendini bilgi ve şartlar tecrübesiyle geliştirmemiş insan liyakata uzak olur. Liyakat işin mutfağından başlayarak basamakları birer birer çıkmaktır. Fırlayıp zirveye çıkan ilk düşen olur. Bak! Göz önünde damat örneği ne kadar sıcak duruyor. 

Sandık Zamanı aklımızı ve Vatan – Millet Sevgimizi yanımıza alıp gitmek iyidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.