CHP’den Ayhan Barut’a önemli görev

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Milletvekili Ayhan Barut’u önemli bir göreve atadı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın başkanlığını yürüttüğü İşçi ve Memur Sendikaları, Meslek ve Esnaf Odaları, STK Genel Başkan Yardımcılığı bünyesinde görevlendirilen Ayhan Barut, “Partimiz ve halkımızın hizmetinde, iktidara ulaşmak için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun imzasıyla Veli Ağbaba’nın yardımcılığına atanan Ayhan Barut, “Bu önemli sorumluluk için büyük bir gurur duyuyorum. Adalet ve özgürlük içinde ‘Daha yaşanabilir bir Türkiye’ mücadelesindeki onur görev dolayısıyla Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba’ya çok teşekkür ediyorum. İşimiz çok, görevimiz büyük, hep birlikte başaracağız” diye konuştu.

‘ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPILACAK’

Parti çalışmalarının dışında Ziraat Mühendisleri Odası’nda başkanlık dahil uzun yıllar çeşitli görevler üstlenen, ziraat mühendisi ve çiftçi kimliğiyle bilinen Ayhan Barut, şunları kaydetti:

“Türkiye tarihin belki de en zor dönemlerinden birisini yaşıyor. Salgınla birlikte daha da derinleşen ekonomik ve siyasi kriz, ne yazık ki ocakları söndürüyor. Memleketi 2002 yılından bu yana yöneten AKP iktidarı ise yangın yerine dönen ülkemiz ve feryat eden insanlarımıza çare bulmuyor, çözüm üretmiyor. Yüz binlerce esnafımız evine ekmek götüremezken, on binlerce kişi tek adam rejiminin baskısıyla, KHK zulmüyle işinden ve ekmeğinden edildi. Ürettiğinden kazanamayan, maliyet yükünün altından ezilen çiftçimizin traktörleri, tarlası ve ahırı icralık oldu. Düşünmenin, iktidarı eleştirmenin, itiraz etmenin adeta suç olarak kabul edildiği bu baskı döneminde halkın iktidarı, hak, hukuk, adalet ve demokrasi mücadelemizi kesintisiz sürdürüyoruz. ‘Emek en yüce değerdir’ ilkesiyle görev yapan bizler, bu dramın sona ermesi ve ülkemizin refaha kavuşması, insanımızın nefes alabilmesi için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. CHP İşçi ve Memur Sendikaları, Meslek ve Esnaf Odaları, STK Genel Başkan Yardımcılığı bünyesinde sendikalarımızın, emek ve meslek örgütlerimizin, esnaf ve sivil toplum camiamızın hep yanında olacağız. Bu kapsamda görüşmeler, toplantılar, etkinlikler düzenleyip raporlar hazırlayıp, sorunların tespiti ve çözümüne dair politikalar belirleyeceğiz. Hiç kuşku duyulmasın ki, ülkemizi darboğaza sürükleyip insanımıza eziyet eden bu kara yönetim anlayışı son bulacak. Daha yaşanabilir bir Türkiye’ye hep birlikte mücadele ederek kavuşacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir