ADAM OLURSAN…

Adam olursan hizmetin bol olur, adam olmazsan hizmetin zor olur.

Derken program sunucusu söze şöyle başlıyor; Biden Türkiye’yi çok iyi tanıyor ama öncelikle bu tarafa bakacağını sanmıyorum. Ancak altı ay sonra programına Türkiye’yi alır. Zekasına lafım yok, korkusuna sözüm çok. İnsan iyi bildiği konuyu öne alır be ya! 

Yerel seçim sonrası Pandemi ve Deprem günlerinde CHP Belediye başkanları değişik uygulamalarla, Hükümet çelmelerine rağmen adamlıklarını durmadan gösteriyor.

Askıda Fatura, Ekmek Büfelerini Çoğaltma, EYT Yardımı, Dezavantajlı Gruba Konut Yapımı, Afetzedelere Konut Yapımı ve Geçmiş Yöneticilerin Günahlarını savcılıklara gönderme v.s.

Hükümet Asgari Ücret’i açıklamadan hükümete cesaret vermek için CHP’li Belediyeler biz de asgari ücret 3100 lira dediler. Büyükerşen Hoca biz de 3300 lira olacak dedi. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç; biz de en düşük maaş 5000 lira olacak dedi! Helal olsun. Kemik Medyası dilini yuttu. Ebebe diyerek geziyorlar!

Yandaş’larına çaldırmak yerine Çalışan’larına nefes aldırmak adamlıktır diye düşünüyorum. Unutmayın, arada bir memura ikramiye vermekte adamlıktır ha! Hükümet yakında Müfettiş ve Savcıları devreye sokar gibi meee geliyor!

Cumhur İttifakı’nın Belediyelerinin hepsi suspus oldu. Daha önde gelen belediyelerinden cesur açıklama duyulmadı. Gaziantep’ten ses duymak isterdim. Ne de olsa pozitif ayrımın orta yerinde duruyor! Neylesin, başta biat illeti var.

Esenyurt Belediyesi elden giderse Mekke’yi kaybederiz, İslam’ı kaybederiz diyen sonradan Ak Partili Belediye başkanı Ali Murat Alatepe (2017’de göreve gelmişti.) Esenyurt Belediyesi CHP’ye geçti, kendini hala Cumhuriyet Meydanı’nda yakmadı. Hadi, biraz cesaret, bekliyok! Adam demeye utanıyor insan, olsa olsa saçmalık diyorsun!

Şimdi bütün büyükşehir Belediyelerinin ve ilçe belediyelerinin önünde Kentsel Dönüşüm (Yenileme) sorunu var. Benimde CHP’li başkanlardan bir dileğim var. 

Rant derdine düşerseniz Mahalle Sakinleri’ni mağdur edersiniz. Adalet olsun derseniz rantın ilk sahibinin mahalle sakinleri olduğunu bilirsiniz. Buradaki Doğru Çözüm imar uygulamasına ekleyeceğiniz bir madde sizi de Mahalle Sakinlerini de rahatlatır; İmar arsa payı kesintisi arsalar Proje Sahibi tarafından birleştirildikten sonra kesilecektir. Nokta. 

Sevgili Okur, elbette hepimizin özlemidir Kamu Yönetiminde adam gibi adam (insan gibi insan) görmek. Çalmayan, çaldırmayan, çalışanlarına zulüm etmeyen, halkından başkasına biat etmeyen yöneticileri çok özledik. Unutma! Sandık Zamanı bunlar sıcak istemlerin olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.