ADD, Katledilen Muammer Aksoy’u andı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kurucu Genel Başkanı Profesör Dr. Muammer Aksoy’u katledillişinin yıldönümünde anan ADD Adana Şube Başkanı İsa Kayadan “Aksoy’un ışıklı düşünceleri yol göstericimiz olmaya devam edecektir” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı İsa Kayadan, ADD Kurucu Genel Başkanı Prof Dr. Muammer Aksoy’un emperyalizmin işbirlikçileri tarafından 31 Ocak 1990 tarihinde silahlı bir saldırı sonucu katledildiğini anımsattı. Saldırıyı bir kez daha kınayan ve Aksoy’u anan Kayadan şöyle devam etti;

“CİNAYET GELECEĞE YAPILAN SALDIRIYDI”

 “1950’lerden bu yana çoğunlukla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e diş bileyenlerce yönetilen ülkemizde, bugünleri öngören ve bunu yüreklice dile getirip mücadele eden öncülerin katledilmeleri; toplumun bilinçlenmesini engellemeye, toplumsal duyarlılığı köreltmeye, tepki verme yetisini, mücadele kararlılığını yok etmeye yönelik planlı bir saldırıydı. Aslında geleceğimize yapılan bu saldırıları, sadece terör veya siyasi cinayet olarak nitelemek, olan biteni kavramaya yetmeyecektir.”

“AKSOY, LAİK VE TAM BAĞIMSIZLIKTAN YANA BİR ATATÜRKÇÜ’YDÜ”

Prof Dr. Muammer Aksoy’un değerli bir anayasa bilgini, ateşli bir hatip, laik ve tam bağımsızlıktan yana bir Atatürkçü olduğunu vurgulayan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı İsa Kayadan sözlerini şöyle tamamladı;

“Katledilmesinin 31. yılında ADD’nin kurucu genel başkanı, Şehit Prof. Dr. Muammer Aksoy’u saygı, sevgi, özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz. Işıklı düşünceleri yol göstericimiz olmaya devam edecektir. Bu topraklarda tam bağımsızlık ateşi sönmez, türküsü dinmez. Misakı milli ateşi sönmeyecek.  Kalpaksız süvariler ölmez. Onlar;  Cumhuriyetin, laikliğin bayrağıdır. Şehit Muammer Aksoy,  “Uygarlıktan yana olanlar, gerilikten yana olanlar kadar yürekli ve özverili olmadıkça, Türkiye’nin aydın ufuklara doğru gidişi sürdürülemez. Dahası ortaçağ karanlığına gömülmesi önlenemez.” demiştir.  Aksoy’un düşünceleri ve uyarıları yol göstericimiz olmaya devam edecektir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.