CHP’NİN KELEBEKLERİ…

Dün bu gün arası bitti. Bak, yarına bir şey kalmadı. 

Dökülen yapraklar rüzgarla gider. Fırtınalara rağmen koca çınar yerinde kalır. Tehey, tehey.

CHP Cumhuriyetin Kurucu Partisidir. Ülkede Demokrasi, Adalet, Özgürlük adına ne yapılacaksa CHP yapar, sağ partiler ancak ağızda sakız yapar. 

1980 Darbesinin diktatörleri tarafından kapatılan Cumhuriyet Halk Partisi 9 Eylül 1992’de tekrar açıldıktan sonra siyasal etkin gücünü bu zamana kadar büyüterek gelirken, her seçim zamanı kendi içinde bulunan İktidar Kelebekleri her zirveye konmuştur. Genel Başkanlık hariç.

CHP’de Genel Başkanlık maestroluktur, kelebeklere teslim edilmez. Cumhuriyetçi solda da CHP dışında parti olmaz. Gazi’nin yeri, sözü, izi kıymettir. Kelebeklere bırakılmaz.

CHP’de demokrasi başat olduğu için eleştiri kültürü ve sunum kürsüsü geniştir. Becerisini gösteren merdivenleri çıkar. Zaafları fark edilen ters yüz geri iner.

Yaşı yetkin olanlar bilir. CHP’de Genel Başkanlık için herkes aday olabilir. Kazanmak ayrı mesele!

İnönü karşısında Ecevit, Ecevit karşısında Baykal, Baykal karşısında Ertuğrul Günay, Murat Karayalçın, Mustafa Sarıgül çetin mücadele vermiştir.

CHP kültürü hırsızı, haramiyi yüksek yere getirmez. Kabadayıyı, baş keseni de getirmez.

CHP tabanı olgundur. İşbileni baş tacı eder. Vefasızı defterden siler. Cumhurbaşkanlığı seçim akşamında ortadan yok olan ve bir gün sonra ortaya çıkarak ‘ben CHP’den fazla oy aldım’ diyen İnce’yi de o an gönlünden silmiştir.

Geçen istifa eden vekil Mehmet Ali Çelebi’nin de, o gün İnce’nin yanında olduğunu da unutmaz.

CHP güç kazandıkça, iktidara yaklaştıkça, kelebekler ortada uçuşmaya başlarlar. İktidara sözleri olmaz, Genel Başkana saldırırlar.

İktidarın muhalefet eleştirisi ağızlarında sakız olur. Çiğnerken de utangaç bir hale girerler!

Sarıgül Parti kurmuş, hayrını görsün, Allah akıl sağlığı versin.

İnce parti kuracakmış, önce köyünün seçiminde birinci olsun, sonra ortaya çıksın.

Durum en çok Perinçek’i örseler gibime geliyor. Aynı yüzdeye dadanırlar artık!

Genel yerelinde aynasıdır. Akıl sağlığı içerisinde konuya bakan muhaliflere selam olsun!

Sevgili okur, yaşamın, siyasanın ve inancın genel ilkesi onursal duruştur. Ya Yunus Emre gibi tekkeye doğru odun taşıyacağızdır ya da Ebussuud Efendi gibi eğri odun taşıyacağızdır. Sözünüzü, davranışınızı ve içinizdeki adaletinizi sandık zamanı düz taşımanız dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.