AK PARTİ’NİN REFORMLARI.

2001de kurulan ve Genel Başkanı ‘Muhtar bile seçilemeyecek bir konumda’ olan Ak Parti 2002 Genel Seçimini kazanarak, Genel Başkanı seçilemeyen Seçim Reformu yapmıştır. 

Kanuna göre Muhtar bile seçilemeyecek konumda bulunan Ak Parti Genel Başkanı, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın sayesinde yasağı kaldırılan ve Siirt ara seçiminde seçilerek Meclise girmiş ve başbakanlığı alarak Seçim tarihinde sonradan seçilen Genel Başkan Reformu yapmıştır.  

Ne Ak Parti Genel Başkanı, Ne Kemik Medyası, Ne de Ak Parti’nin önde gelenleri Deniz Baykal’a teşekkür etmemiştir. Demokratik nezaket liyakat sahiplerinin kültürüdür.

Terör Örgütü FETÖ ile el ele gelişmemiş ya da gelişmekte olan ülkelerde kültür ve istihbarat reformu yapmıştır.

Terör Örgütü FETÖ ile el ele Ordu’nun üzerinde Çökertme Reformu yapmıştır. Hızını alamayan Ak Parti Genel Başkanı davaların savcılığına soyunarak Savcı Başbakan Yakıştırmasıyla da Adalet Reformu  yapmıştır.

Osmanlı’nın hasta yüzü Emperyalizm Sendromu ile hızını alamayarak ABD dostluğunda BOP eşbaşkanı olarak Uluslar arası Emperyalizm algısı doğrultusunda da Uluslar arası Siyasada da İşbirliği Reformu yapmıştır. (Biz eşbaşkan söylemini HDP kullanır sanırdık Ak Parti Genel Başkanı da eşbaşkan düşkünüymüş be ya.)

Giydiği gömleğin darlığını fark edince Gömlek Değiştirme Reformu da yapmıştır.

Parmağında bir alyansla İstanbul’dan Ankara’ya mütevazi bir daireye taşındıktan sonra ‘Devlet İşleri’nin mütevazi daireden yönetilmeyeceğini fark edince ‘Saray Reformu’ yapmıştır.

Medyanın %95’ini safına alarak Medya Reformu yapmıştır.

Cemaatlerin Holdingleşmesi ve Devlet’te kadrolaşmalarını kolaylaştırarak Cemaat Reformu yapmıştır.

Eğitimde bakanları yaz – sil – değiştir politikası ile Eğitim Reformu yapmıştır.

Ekonomi de evin baskısından mıdır, güvenecek insan bulamamanın sıkıntısından mıdır bilinmez, damadı bakan yaparak Bakan Reformu yapmıştır.

Uluslar arası standartta olan Kamu İhale Yasası’nı yüzlerce değişiklik yaparak ve istediklerinin haklarını dolar üzerinden kayıt altına alarak Resmi Yandaş Müteahhitler Reformu yapmıştır.

Meclis’i iğdiş ederek Tek Adam Reformu yapmıştır.

İleri Demokrasi diyerek ülkenin %65’ini terörist ilan ederek İftira Reformu yapmıştır. (Bu durum harbi kara mizah olmuştur.)

Ülkenin mizah dünyası korkutularak beş – on adım geri çektirilerek Siyasi Gülmece Yasak Reformu yapmıştır.

Cumhuriyet kazanımı bütün üretim kurumlarını satarak Mülksüzlük Reformu yapmıştır.

Laikliği devletin algısı olmaktan çıkarıp Din Devleti Reformu yapmıştır.

Bahçeli, Destici, Perinçek’i yanına alarak Türk Cumhuriyeti Reformu yapmıştır.

Hiçbir şeyi olmayan oğluna bir gemicik ile başlayarak ve gemi filosu kurdurarak Evladı Kalkındırma Reformu yapmıştır.

İsviçre bankaları konusunda Baykal hesap bilgisi istemiş, kendi istemeyerek Servet Gizliliği Reformu yapmıştır.

Kemik Medyasında aynı Manşet Reformu yapmıştır.

Reformist yaşamdan etkilenen yanındakilerde kısmi reformlar yapmıştır. Pergole Reformu, Birlikte Ağlama Reformu, Birlikte Dön Artık Çağrısı Reformu, Birlikte Götürme Reformu, Diklenme Reformu, Nota Reformu, Ayağının Altına Yatarım Reformu, Salaklık Etmeyi Hazmetme Reformu… v.s. y.s. z.s. yoruldum yahu!

Vesselam Ak Parti kuruluşundan bu yana ne çok Reform’a imza atmış, sanırım gidişi de Reform olacaktır. Hayırlısı…

Sevgili Okur, insanın içinde taşıdığı duygularla yaşamda bulunduğu şartlar bir olmalı. Yoksa yaşam bir Aldatı Reformu’na döner. Önce dostları eksilir çevresinden, sonra sevenleri ve bir çekirdeğe kalır insan. Bu şartlar değişmez değildir siyasal yaşamda. Sandıktan çıkmadığın an rüya biter. Bak, önünde Trump örneği sıcacık duruyor! 

Kişinin kendisi bilmiyorsa bunu sandığa giderken sen bileceksin. Vatanı – Milleti yormamak için karınca misali yangına su taşıyacaksın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.