Tunç: Araziler kimler tarafından işgal ediliyor

Seyhan Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kemal Tunç, Seyhan Belediyesinin 5 binin üzerinde hisseli veya tek tapulu arazileri bulunduğunu belirterek, “Yaklaşık 200 milyon lirayı bulacak gelir getirici alanlar kimler tarafından işgal ediliyor, kimler tarafından kullanılıyor? Bunlar bir tek lira ödemiyorlar. Belediyenin gelir sağlaması gerekirken bu gelirlerden yoksun bırakılıyor” dedi.

“Beş binin üzerinde hisseli veya tek tapulu yer işgal altında”
AK Parti Meclis Üyesi Mustafa Kemal Tunç, Seyhan Belediye meclisi Mart ayı oturumunda yaptığı konuşmada  Belediye’nin 5 binin üzerinde hisseli veya tek tapulu gayrimenkulü bulunduğunu, bunu da Ocak ayında da gündeme getirdiğini söyledi. Tunç, yaklaşık 200 milyon lirayı bulacak gelir getirici Seyhan Belediyesi’nin gayrimenkulleriyle alakalı alanların kimler tarafından işgal edildiğini, kimler tarafından kullanıldığı bilindiğini fakat belediyenin gelir sağlaması gerekirken bu gelirlerden yoksun bırakıldığını vurguladı.

“Biz burada kamu hukukunu, kamu vicdanını temsil ediyoruz”
İşgal edilen ve hiçbir bedel alınmayan yerler hakkında rakamlarla açıklamalarda bulunan Tunç, “Seyhan’ın birçok yerinde, merkezinde küçük de değil 30, 50, 70 bin metrekare olan yerlerden bahsediyorum. Bunlar bir lira dahi ödemiyorlar. Hisseli olan yerlerin hisseli oluşundan dolayı ödemiyor onu anlarım, ama tek tapulu yerleri sayarsak, 2 yıl oldu hala beklemeye gerek yok. Biz burada kamu hukukunu, kamu vicdanını temsil ediyoruz. Bugün belediye spor tesisi yapamıyor, pazar yeri yapmak için yer bulamıyor. Son söz olarak birlikte yönetelim, elimizden geleni elbette yapalım, bilgileri meclis üyeleri ile paylaşalım” dedi.
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, bunların gereğinin yapılacağını ve söylenenlerin tamamına katıldığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir