Pandemide iflas eden esnafa bu yapılır mı?

Kullanmadığı elektrik için işlem yaptılar, 13 bin 981 lira ceza kestiler

Pandemi nedeniyle kapanan işyerine hiç elektrik kullanılmadığı halde kaçak elektrikten işlem yapıldı. 13 bin 981 lira ceza kesildi, yetmedi,  Toroslar Elektrik ve TEDAŞ tarafından icra işlemi başlatıldı.

İŞYERİ BİR YIL ÖNCE KAPANDI

Alınan bilgiye göre Ayşe Yazlak adlı vatandaş, Mithatpaşa Mahallesi, Defne Caddesi, NO: 78/B adresinde ikinci el klima alım satımı için işyeri kiraladı.  Elektrik aboneliğini de yapan Yazlak, pandemi nedeniyle işyerine kapatmak zorunda kaldı.

BORCUN YOK DEDİLER

Bu süreçte salgın biter umuduyla elektrik aboneliğini iptal etmeyen vatandaş, fatura gelmediği için

Alo 186 çağrı merkezini aradı. Kendisine borcu olmadığı, borç olması için elektrik faturası  olması gerektiği bildirildi.

SAYACI KONTROL ETTİRDİ

İşletme tam bir yıldır kapalı ve bu süreçte kaçak elektrikten işlem yapıldı. Ayşe Yazlak ve işyeri çalışanları, gelen görevlilere sayacı elleriyle inceletti ama sonuç değişmedi. Tam 13 bin 981 TL’lik ceza kesildi. TEDAŞ Toroslar Elektrik avukatları da bu nedenle icra işlemi başlattı.

HAKKINI YARGIDA ARAYACAK

Pandemi nedeniyle iflas eden Ayşe Yazlak,  işyerini açmak için aldığı krediyi ödemeye çalışıyor, bir yandan da kullanmadığı elektrik nedeniyle kesilen ceza yüzünden kara kara düşünüyor. Yetkililerin bu yanlışı düzeltmesi bekleniyor. Ayşe Yazlak, son çare olarak hakkını yargıda arayacağını söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir