Detayda Çukurova Belediyesi var! Koncuk: KOD 29’dan işçi çıkarmak alçaklıktır!

Adana Milletvekili İsmail Koncuk, KOD 29’dan işçi çıkarmanın alçaklık olduğuna dikkat çekti.

SORU ÖNERGEM CEVAPSIZ KALDI

Birbuçuk TV’de canlı yayın konuğu olan Koncuk,” KOD 29 ile ilgili soru önergesi verdim hala cevap verilmedi. Bu KOD 29 zulmünün ortadan kaldırılması lazım. İnsanlar ekmek bulamazken, işsizlikten kırılırken işverenin açık zulmüne rıza gösteren düzenlemeleri görmezden geleceksin. Bunu kim yaparsa yapsın alçaklıktır” dedi.

ÇUKOROVA BELEDİYESİ HATIRLATMASI

Gazeteci Armağan Kabaklı’nın binlerce işçinin pandemi sürecinde işten çıkarma yasağına rağmen tüm hakları elinden alınarak itibar cellatlığı yapıldığı ve CHP’li Çukurova Belediyesi’nde de KOD 29’dan işçi çıkarılmasıyla ilgili sorusunu yanıtlayan bağımsız Adana Milletvekili  İsmail Koncuk,  “Bunu kim yaparsa yapsın, KOD 29’dan dolayı işten çıkarmak tam bir alçaklıktır ” ifadelerine yer verdi.

BU ZULÜM ORTADAN KALDIRILMALI

Koncuk, şu ifadelere yer verdi:

 “KOD 29 zulmünün ortadan kaldırılması lazım. Bu böyle olmaz. 20 yıldır devleti  AKP yönetiyor.  Bir salgın varken ve  insanlar adeta ekmek bulamazken, işsizlikten kırılırken, işverenin açık zulmüne rıza gösteren düzenlemelerini görmezden geliyor, KOD 29 gibi özellikle ahlak ile ilgili suçlamalar yapılmasına göz yumuyorlar.

KOD 29’dan dolayı işten çıkarmak tam bir alçaklıktır. Bunu kim yaparsa yapsın. KOD 29 insanları sadece işsiz bırakmıyor, şahsiyetini de itibarını da zedeliyor. Aslında ahlaksızlık yaptığı yok ama işveren onu işten çıkaracak bir metot olarak gördüğü için işten çıkarıyor. Ama ne yazıyor, KOD 29 yani genel ahlaka aykırı davranıyor. İşçinin ispat etme yükümlülüğü de yok. Bu vicdansızlıktır, alçaklıktır. Devlet dediğimiz gibi bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak düzenlemeler getirmelidir. Devlet ne için var? Devlet millet için var, huzuru, güvenceyi sağlayacak. Vatandaşımızın şahsiyetle çalışmasını sağlayacak. Bunu iftira haline getiren işverene ise kimse dokunmuyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.