“Güvenceli çalışma ve basın özgürlüğü için yaşasın 1 Mayıs! “

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Adana Şubesi, işçi ve emekçilerin 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nü kutladı.  

TALEPLERİMİZ BİZİ BULUŞTURUYOR

Gazetecilerin ve tüm medya çalışanlarının da gününü kutlayan Başkan Büyükkaya, “Tüm dünyada farklı dil, renk ve kimliklerden emekçilerin bayramı 1 Mayıs’ta bizler de taleplerimizi haykıracağız.  Bu sene de pandemi koşulları ve kısıtlamalar nedeniyle 1 Mayıs’ta alanlarda buluşamıyoruz. Fiziksel olarak yan yana olamasak da basın özgürlüğü ve adil bir çalışma düzeni için mücadelesini verdiğimiz talepler, bizi buluşturuyor” dedi.

43 MESLEKTAŞIMIZ CEZAEVİNDE

Medya üzerindeki baskıların devam ettiğini, 43 meslektaşlarının cezaevlerinde tutulduğunu anımsatan Başkan Salim Büyükkaya, şu ifadelere yer verdi:

“ Sendikasız ve güvencesiz çalışmanın dayatıldığı bir dönemde 1 Mayıs’ı karşılıyoruz. Medya sektöründe işsizlik oranının yüzde 40’a dayandığı, sendikalaşma oranının yaklaşık yüzde 8 olduğu ülkemizde; ücret ve çalışma koşullarında adaletin sağlandığı, sendikal haklara saygı duyulan bir medya ortamı en acil talebimiz. Bu talebi gerçekleştirecek olan ise biz gazetecileriz.  Kalemimizin üzerindeki baskıların son bulduğu, cezaevlerindeki meslektaşlarımızın özgürlüğüne kavuştuğu, özgürce haber yapabildiğimiz günlerin yakın olması diliyor ve tüm medya çalışanlarını TGS çatısı altında bir araya gelmeye davet ediyoruz. Yaşasın 1 Mayıs!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir