Kılıçdaroğlu: 128 milyar doları sormaya devam edeceğiz

CHP MYK’da konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, 128 milyar dolar tartışmalarını hatırlatarak, “128 milyar doları sormaya devam edeceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin MYK toplantısında, demokratik hukuk devletinden uzaklaşıldığını belirterek “Türkiye genelge devletine dönüştürüldü” dedi. 128 milyar dolar tartışmalarının da Türkiye’de ekonomik bağımsızlık ve güvenliği tehdit ettiğini söyleyen Kılıçdaroğlu “128 milyar doları sormaya devam edeceğiz” dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) dün video konferans yoluyla toplandı. Son dönemde yayımlanan anketlere yönelik yapılan sunumu dinleyen Kılıçdaroğlu, “Türkiye yönetilemiyor, savruluyor. Demokratik hukuk devleti bir genelge devletine dönüştürüldü. Anayasa askıya alındı, Meclis itibarsızlaştırıldı. Yolsuzluklar ve israf olağan hale getirildi. Bunları gittiğimiz her yerde anlatmamız lazım” dedi.

‘Kırılganlıklara açık hale geliyoruz’

Merkez Bankası’nın 128 milyar dolar rezerv tartışmalarına ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, “128 milyar doları sormaya devam edeceğiz. Burada tüm yurttaşların hakkı var. Türkiye’nin ekonomik bağımsızlığı ve güvenliğini tehdit ediyor. Ekonomi zayıf kalıyor ve bütün dünya bunu biliyor. Kırılganlıklara açık hale geliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Gaziantep’te camiye yönelik polis müdahalesini de değerlendiren Kılıçdaroğlu’nun, “Cami bizim kutsalımızdır. Ne olursa olsun camide bu şekilde şiddet uygulanmamalı, biber gazı kullanılmamalıydı. Başka şekilde çözülebilirdi” yorumunu yaptı. Genel başkan yardımcılarının, ‘memurluktan çıkarma’ yetkisinin büyükşehir belediyelerinden alınarak İçişleri Bakanlığı’na verilmesi yönelik düzenlemeye ilişkin bilgilendirmesini dinleyen Kılıçdaroğlu, kurmaylarına, düzenlemenin iptali için Danıştay’da dava açılması talimatını verdi.

Bir soru pankartı daha: Diploma nerede?

Tunceli’de 1 Mayıs erken kutlandı: Polis ‘128 Milyar dolar nerede?’ pankartına el koydu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.