SIRT DÖNÜLMEYECEK DOSTLAR ve SEDAT PEKER.

Hikayeden bir kişilik yaratayım. Yazılarda arada bir kullanırım. İlk hikaye ile başlayayım.

Yeliz; kırk çizgisinde, varlıklı, geçimsiz, doyumsuz, dedikoducu, fettan, kırıtkan, açgözlü, dünya malı düşkünü, erkeklere sevimli hemcinslerine sevimsiz bir kadındır.

Yeliz yürüyüş yapmaya karar verir. Spor kıyafetlerini giyer, parkta kültür – fizik hareketleri yapan arkadaşlarına selam vererek yürüyüşe gittiğini söyler.

On beş dakika sonra arkadaşlarının yanına sinirle döner.

Arkadaşlarından biri sorar ‘hayrola erken döndün’.

Yeliz yanıtlar ‘herkes karşıdan geldiği için yürüyüşten vazgeçtim’.

Arkadaşlarından biri ‘yönünü değiştirseydin sen de’ der.

Sedat peker’in videolarını izliyoruz milyon milyon. Sözlerinde bütün pişmanlıklar, acılar, kalleşlikler! Duymasan da fonda Müslim Baba’nın ‘canım dediklerim canımı aldı’ türküsü varmış gibi hissediyorsun.

Ülkenin aklı başında mizahçılarının hepsi ‘Allah’ım milyonlar göz önünde zay olup gidiyor’ diyorlardır.

Her video gülmecenin kralı, ifşaatın kralı, onurlu savcılara sağlam dosya akarı! Ülke kara mizahın dünya örneği. 

Sahnede dillendirsen, işlesen birkaç yıl kapalı gösteri yaparsın. Allah rahmet eylesin, Levent Kırca Abimiz erken gitmiş.  Geride kalan korkaklar lüks yaşamın rahatlığından bu konulara giremezler.

Medyatik Mafya Lideri eline sopayı almış, ırmağın durgun yerine ekmek ufakları serpmiş. Niyeti sazan avlamak! İlk düşenleri bütün memleket olarak izledik. Bizimle birlikte dünya da izlemiş. Yakında dünyanın önde gelen haber ajanslarına röportaj verirse şaşırmam!

Medyatik Mafya Lideri kişileri kendine göre de mimlemiş, sıfatlandırmış, kod adı koymuş; Derin, Süslü – Temiz, Saz Arkadaşları, Pelikan, Yalı Çetesi,Yemek indirimi kadar namuslu, Maaşı kadar namuslu, Maaşından Yüksek Namuslu, Düşkün, Aslan Kardeşlerim gibi. Son iki sıfatta yakıştı hani; İbibik Kardeşler ve Pambık ören. Espri notu; İbibik’i ben ekledim! Onlara yakışıyor. Dama atılmış Kemik Medyası elemanları sizi. 

Ankara Kulisi’nin sabık elemanı Abdülkadir Selvi’ye de güzel dedi. ‘Eline veriyorlar, okuyorsun. Gazetecilik bu mu, maaşı kadar gazeteci!’

Bütün görevi muhalefete saldırmak olan İbibik Kardeş ‘görüştüysem şerefsizim’ dedi. Peker orta yerdeki şerefsizlik askısına asıverdi İbibik Kardeşi. Sanırım artık bir süre dinlenir. Dinlenirken de Saray yıkamalarını yapmaya devam eder.

İbibik Kardeşlerin ifşası ile birlikte kendisine söz söyleyecek tanışların hepsine de mesajını sağlam verdi; !Sakın ha! Kimse ileri geri söz söylemesin!’

 Kısa bir toparlamayla; Peker’e ilk yanıt Mehmet Ağar’dan geldi; ‘Yalıkavak’ı ben olmasam mafya ele geçirirdi.’

Süleyman Soylu ‘mafya ne demek, devlet yok mu, özür bekliyorum’ dedi.

Mehmet Ağar son surat medya aradı ve Sözcü Tv’ye beyanat verdi ‘gaza gelmişim, laf ağzımdan çıkmış, devletimden ve İçişleri Bakanımdan özür dilerim.’

Özgür Özel Halk Tv de ‘Soylu ve Peker arasında gel – git’çiler var mı’ derken, İbibik Hadi mesaj yolladı ‘görüşen şerefsizdir’ diye. Sonra da Cüneyt Özdemir’in National Türk Haber sitesine bağlanarak ‘aracılık yaptıysam namussuzum, aşağılığım, alçağım’ dedi.

Soylu twit attı, tespit ederseniz her türlü aşağılanmaya, idama razıyım’ diye.

Peker’in yeni videosu İbibik kabusu oldu. (Ya Sedat Peker videoyu paylaşmasaydı! Biz Hadi ve Süleyman kardeşlerin yalanlarını dinleyip duracaktık. Sanırım alçak basın elemanı böyle oluyor.) O şimdi Pipolu İbibik! 

Soylu mahkemeye verecekmiş! İbibik hem önünü kaybetti, hem arkasını! Sanırım saat başı yalvarıyordur geçindiği kapılara.

19 Mayısta Dünya Liderimiz grup toplantısı yapmadı. Kütüphane de gençlerle söyleşti. Turizm gelirini 12 milyon dolardan 35 milyar dolara çıkarttıklarını söyledi. Sözün Teyit org’ta işlenmesi gerektiğini belirtmeliyim. Sözün başı yalan sonu doğru gibi geldi bana. 2015’ten sonraki düşük eğri ayrı!

Bu kadar hengame içinde Alatin Çakıcı da mektup yollamış. Bu sefer ki bilgisayar dizgisi! Dünya Liderimiz Erdoğan 2028’e kadar başta kalırsa Gayrisafi milli hasıla 18 bin dolar olacakmış! Atatürk’ten sonra Cumhuriyet Ak Parti Hükümetine kadar bir kazma sapı ileri gidememiş! Bir de Cumhur İttifakına hürmet – muhabbet, muhalefete tu kaka muamelesi. 1,55’lik adam! Kol kırılır yen içinde kalır! İfşanın gereği yok, bazen susmak gerekir! 

Video, mektup olayını sonra işlerim. Elbette bu konu ağır su götürür. 

Kemik Medyası konu hakkında hala Sağır Sultan! Sanırım birinin düğmeye basmasını bekliyorlar.

Medyatik Mafya Lideri Peker de hikaye çok! Benim gibiler için takip zor. Onurlu savcılar için bir talep yeter ‘HTS kayıtlarını çıkarın.’

Bir de genel kültürü geniş! Dediği isimler karşısına geçip TV’de program yapsalar, vallahi hepsi susup kalır. Kitabımızı, Peygamberimizi, İmamı Azamı, Atatürk’ü ve Nazım’ı da iyi kavramış. Kültürlü Medyatik Mafya Lideri böyle oluyormuş demek ki!

Ak Parti’nin İleri Demokrasi anlayışını geçmişte birkaç yazıda yazmıştım. Algı ve Anlayışı biraz netleştireyim. Güney Afrika’daki Hükümetin rejim anlayışı Apartheid (ayrı olmak) üzerine kurgulu idi. Beyazlar egemen ırk, her yerde haklı. Diğerleri Renkliler, Doğu Asyalılar ve Siyahiler’di. Siyahilerin hiçbir söz hakkı yoktu. Rejim karşıtı Nelson Mandela 1964 yılında cezaevine kondu. 1991 yılında uluslar arası baskıdan dolayı serbest bırakıldı. İlk seçimde hükümet değişti ve rejim Demokrasiye döndü.

Ak Parti’nin İleri Demokrasi anlayışında da kendisine muhalif olan her şey Vatan Haini, Vatan Düşmanı, Ezan Düşmanı, Bayrak Düşmanı, Erdoğan Düşmanı algısındadır. Yanımdaysan tarafsın, karşımdaysan bi’tarafsın! Cehennem de yaşayabilirsen yaşa! 

Sevgili Okur; Elbette bu konu bitmez. Medyatik Mafya Lideri ülkeye perdenin ucundan arka tarafı ıcıcık gösterdi. İrkildik, utandık neler olmuş diye. Devlet bakidir, hükümetler geçici. Sağ olur, orta olur, sol olur. Kim gelirse gelsin, bu Vatana – Millete hizmet için gelmelidir. Haramilere yol açmaya değil!

Şunu da belirtmem gerek; MİT bu ülkenin Anadolu’dan dünyaya esen Fırtınasıdır. Emniyet, Jandarma devletin organeli’dir. Bürokrasi devletin devamlılığının esasıdır. Hükümetler ise dönemsel!

Elbette bu akar içinde çürük insanların olduğunu geçmişteki Mit Raporu’nda okumuştuk. Benzerini şimdi videolarla Sedat Peker yayınlıyor. Demek ki Mit’in yeni bir rapor hazırlaması gerekiyor. Sandık zamanı bu yaşananları unutmamak Vatan – Millet sevgisi olacaktır.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.