Çukurova’da yeşil alanlar peşkeş çekildi: Yerel yönetimler uzmanı Vali Elban ile savcılar bu olaya el atacak mı?

Usulsüz doğrudan teminle verilen ihaleler, gizlenen vergi borçları, Sayıştay raporlarına yansıyan onlarca usulsüzlük, Kod-29’dan işçi çıkışları ve akraba saltanatıyla çalkalanan Çukurova Belediyesi, şimdi de yeşil alan peşkeşiyle gündemde.

HALYI SAHA YERLERİ YEŞİL ALANLARDAN

Adana’nın Çukurova ilçesinde halı saha olarak belediye eliyle tahsis edilen yerlerin yeşil alan olduğu öğrenildi. Çukurova Belediyesi, yeşil alanları, hala saha yeri olarak resmen peşkeş çekmiş. İddialara göre olayla ilgili bir dizi inceleme başlatılıyor.

Çukurova Belediyesi’nde yaşanan usulsüzlük, yolsuzluk iddialarının araştırılması talep ediliyor. Yerel yönetimler konusunda uzman bir isim olan Adana Valisi Süleyman Elban’ın da konuya araştırması takip ediliyor. Yaşanan usulsüzlüklerinin ardı arkası kesilmediği için Adana Cumhuriyet Başsavcılığı başta olmak üzere İçişleri Bakanlığı’nın da konuya el atması bekleniyor.

BAŞTA AKRABA SALTANATI , USULSÜZLÜK…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, belediye başkanlarına  “Babamın oğlu olsa işe almayın” çağrısına rağmen Çukurova Belediyesi’nde akraba saltanatı yaşanması ve belediyedeki akraba listesi adananewstv.com’da daha önce yayınlanmıştı.

İŞE GELMEDEN MAAŞ VERİLENLER…

İşsizlikle mücadele kapsamında toplum yararına işe alımlar kapsamında ise belediye başkan yardımcısı İsmail Özgen’in yakın bir akrabası ile Özgen’e yakınlığı ile bilinen Hüseyin Özmen’in de eşini Çukurova Belediyesi’nde işe aldırdığı ve bu kişilerin işe gelmeden maaş aldığı da belirlendi.

İnşaatların hatalı muhasebeleştirilmesi, kiradaki taşınmazların izlenmediği, tüketim malzemesi kayıtlarının hatalı çıkması, ihalesiz kira sürelerinin uzatılması, mevzuatlara uyulmaması, ihalelerde usulsüzlük yapıldığı, rekabetin engellendiği, gecekondu fon payının bile amaç dışı kullanıldığı dosyalar halinde belgelenip Sayıştay raporlarına kadar yansırken, şimdi de halı saha adı altında yeşil alan kıyağı ortaya çıktı. 2 kişinin öldüğü, meclis üyesi başta olmak üzere bazı kişilerin yaralandığı, belediyede silahların patladığı Çukurova Belediyesi, Adana’da en çok olay yaşanan ve cinayet işlenen belediye olarak da yerini koruyor

İnşaatların hatalı muhasebeleştirilmesi, kiradaki taşınmazların izlenmediği, tüketim malzemesi kayıtlarının hatalı çıkması, ihalesiz kira sürelerinin uzatılması, mevzuatlara uyulmaması, ihalelerde usulsüzlük yapıldığı, rekabetin engellendiği, gecekondu fon payının bile amaç dışı kullanıldığı dosyalar halinde belgelenip Sayıştay raporlarına kadar yansırken, şimdi de halı saha adı altında yeşil alan kıyağı ortaya çıktı. Silahlı saldırıda iki kişinin öldüğü, biri meclis üyesi olmak üzere bazı kişilerin yaralandığı, silahların patladığı Çukurova Belediyesi, Adana’da en çok olay yaşanan ve cinayet işlenen belediye olarak da yerini koruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir