Tekin: Kozan’da yaşanan cinayet değil, kadın katliamıdır

CHP Adana Kadın Kolları son olarak Kozan’da yaşanılan iki kadın cinayetine dönük basın açıklaması yaptı.

CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Av. Oya Tekin, korona virüs salgını sürecinde kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerinin hız kesmeden devam ettiğini belirttiği açıklamasında “Kozan’da son olarak yaşanılanın sürecin Kadın Katliamına dönüştüğünü göstermektedir” dedi.

Kozan’ın  Eskikabasakal Mahallesi Müftü Mustafa Sokak kanal mevkisinde park halindeki otomobilin durumundan şüphelenen vatandaşlar jandarmaya yaptıkları ihbar sonucunda

biri otomobil içinde, diğeri de otomobilin yaklaşık 100 metre gerisinde boş arazide baş ve vücudundan vurulmuş iki kadın cesedi bulunmuştu.  

Ölenlerin 27 yaşındaki Tuğçe Duman ve 24 yaşındaki Suriye uyruklu Melek Elşemo olduğu tespit edilmişti.

HİÇ BİR CİNAYET NEDENİ KABUL EDİLEMEZ

CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Av. Oya Tekin, “ Kadına şiddet sarmalının her geçen gün arttığı bu süreçte Kozan’da 2 kadın daha öldürüldü. ‘Kadın cinayetleri ve kadına şiddet, toplumumuzun her kesiminin kanayan yarasıdır. Töre, namus, kıskançlık, adına ne denirse densin; hiçbir kadın cinayeti kabul edilemez” diye konuştu.

Tekin “Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı, hiçbir kadının öldürülmediği eşit ve özgür bir toplum umudumuz ve mücadelemiz kesintisiz devam edecek, sokaklarda, evlerde kadına şiddet artarken, AKP’li Bakan, bunu hoş görelim, alttan alalım diyor. Pes! Bu anlayışın iktidarda olduğu bir ülkede kadına şiddet önlenebilir mi?” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.