Kafamda deli sorular?

YOLDAŞ ÜLKÜ YAZDI…

Çukurova Belediyesi tarafından 6 yılda 6 toplu açılış ve temel atma töreni gerçekleştirildiği ve yıl bitmeden 7’ince toplu açılış ve temel atma törenlerini yapılacağı duyuruldu.

Çukurova ilçesinde yeşil alan üzerine belediye eliyle tahsis edilen ve halı saha olarak peşkeş çekilen alanlar da bu açılışa dahil edilecek mi?

Adana Koop’taki açma ruhsatı olup olmadığı bilinmeyen ve milleti kokuya boğan, rahatsız eden balıkçının da açılışı yapılacak mı?

Uğur Mumcu Bulvarı girişinde bulunan ve tartışma konusu olan gökdelen başta olmak üzere usulsüz ruhsat verilen hormonlu binaların da açılışı yapılacak mı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, en hassas olduğu konular bu belediyede neden sürekli suiistimal ediliyor?

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Belediye başkanlarına  “Babamın oğlu olsa işe almayın” çağrısına rağmen onlarca akrabasını belediyeye dolduran Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, şayet bu açılış ve etkinliklere Kılıçdaroğlu katılırsa, “Benim burada bir tek akrabam yok” deyip, genel başkana akraba eliyle hediye verdirecek mi?

Daha önce Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na bir açılış etkinliğinde, Soner Çetin’in belediyede görevli ablasının oğlu tarafından Çukurova Belediyespor forması hediye edilmişti.

Usulsüz doğrudan teminle verilen ihaleler, gizlenen vergi borçları, Sayıştay raporlarına yansıyan onlarca usulsüzlük, Kod-29’dan işçi çıkışları ve akraba saltanatından, bazı meclis üyelerinin bankamatikçi yakınlarından, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun haberi var mı?

TRT binası arkasındaki halı saha yeri kime verildi? Burayı alan kişi, kime devretti?

Karslılar da ki halı saha yeri kime verildi? Bu işin içinde adı mafyayla anılan kimler var?

Çukurova Oto Pazarı gerçek anlamda sebze-meyve satan pazarcıların yeri olmasına rağmen neden oto pazarı yapıldı?

Bu oto pazarı neden her dönem aynı kişiye veriliyor?

Çukurova Oto Pazarı içindeki yıkama ve yağlama yeri yıllık kaç lira bedelle kiraya verildi?

Oto pazarı içinde ki bazı kiracıların yasal olmadığı halde kiraladığı yeri kiraya verdiği ve kendi kirasını bedavaya getirdiği iddiaları araştırıldı mı?

Bu detayların tamamına yakını belediye kayıtlarında olmasına rağmen, yetkililer bu işe el atacak mı?

Adana Valiliği ve İçişleri Bakanlığı bu iddiaların üzerine gidecek mi?

Savcılar gereğini yapacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir