Soner Çetin seviyeyi yerlerde süründürdü

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in kendisi hakkında söylediği tehdit gibi sözlere Meclis üyesi CHP’li Mustafa Fidan Vursavuş’un Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yanıt vermek istemesi üzerine gerginlik çıktı.

İŞGAL KONUSU SAYIŞTAY RAPORUNDA BİLE VAR

Konu parklardaki işgaller. Oysa bu işgaller Sayıştay raporunda bile var. Vursavuş’un işgallere karşı çıkmasına Soner Çetin, bir belediye başkanına yakışmayan üslupla cevap vermişti. Çetin’in Çukurova Belediye Meclisi’nde ki seviyenin adeta yerlerde süründüğü konuşmasına Vursavuş’un cevap vermek istemesi üzerine tartışma yaşandı. Tartışmayı Başkan Zeydan Karalar sonlandırdı.

AYANISINI BİR DAHA SÖYLERİM

Gerginliğin büyümesi Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın müdahalesi ile sona erdi. Meclis üyesi Mustafa Fidan Vursavuş konuşma yaptığı sırada Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin oturduğu yerden, “Aynı şeyleri bir daha söylerim” dedi. Vursavuş ise “Tabi başkanım sorun değil yaparsınız ama hakaret içermemek koşuluyla” diye karşılık verdi.

ÇETİN AYAĞA KALKIP BAĞIRDI

Başkan Karalar, “Bunlar aramızda konuşulacak şeyler” dedi. O sırada mikrofonlar kapatıldı.  Vursavuş, yerine geçmek için kürsüden ayrıldığında Soner Çetin, “Bir tek sen misin şehri düşünen? Benimle hesabın ne” diye bağırdı. CHP’li Mustafa Fidan Vursavuş ise, “Ben işgal diyorum, yol diyorum, kaldırım diyorum. Kimseyle derdim yok” dedi.

NE OLMUŞTU?

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in Çukurova Belediye Meclisi Haziran ayı oturumunda

Vursavuş’u işaret ederek şu konuşmayı yapmıştı:

 “O arkadaşın bizimle ilgili özel bir problemi var onu biliyorum da nasıl bir sancısı var bilmiyorum. En yakın zamanda sancısını gelip bana anlatsın, tedavisini yapayım.  Sinir bozucu şeyler duyuyorum, kulağıma geliyor. İşi gücü bırakmış, bizimle uğraşıyor. Üstelik de CHP meclis üyesi. Biraz da acımazsızca, vicdansızca bel altı vuruşlarda uzman bir arkadaş o. Bu iş böyle gitmez. Gerekli uyarıları, gerekli yerlere zamanında yaptım, iletildi mi bilmiyorum. O arkadaşa söyleyecek sözlerim var. O da haddini aşan şeyler yapıyor. Valla birileri çıkar anlatır ya bilemiyorum nasıl anlatır.”  Soner Çetin’in sözleri hedef gösterme ve tehdit olarak değerlendiriliyor.

Tartışmaya neden olan konu ise parklardaki işgaller. Mustafa Fidan Vursavuş, işgallere karşı mücadele eden bir isim olarak biliniyor.

Başkan Zeydan Karalar da gergin toplantı sırasında pandemi nedeniyle iş yapamayan esnafa müdahale etmediklerini belirterek, “30 metrekareyi 130 metrekareye çıkaranlara da sessiz kalacak değiliz. Bu hep böyle gitmez” dedi.

SAYIŞTAY RAPORU: ÇUKUROVA’DA İŞGALLER SONLANDIRILMADI

Sayıştay’ın Çukurova Belediyesiyle ilgili raporuna göre 2016 ve 2108 raporlarında Çukurova ilçe belediyesi sınırları içindeki bazı işletmelerin işyeri açma ve çalışma ruhsatı olmadan faaliyette bulunduğu ve kiraya verilen taşınmazların süre sonunda İhaleye çıkmadan kira sürelerinin uzatıldığı yer almıştı.

Kiraya verilen taşınmazlar için sözleşme hükümlerine uyulmadığı da yine Sayıştay raporuna yansıyan detaylardan biri olarak yer almış, ecrimisil alacaklarının tahsili ve işgallerin sonlandırılması için gerekli İşlemlerin yapılmadığı da ortaya çıkmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir