Görgülü’den sınav motivasyonu

Adanalı eğitimci ve yazar Melih Ömer Görgülü, YKS öncesi gençlere önemli tavsiyelerde bulunup motivasyon yükledi. Aynı zamanda Ak Parti Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi de olan eğitimci Melih Öner Görgülü’nün verdiği seminere yoğun katılım oldu.

Yüreğir Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve iletişim uzmanı Mehmet Ali Çiçek’in de katılımıyla verimli bir sohbet ortamında gerçekleştirilen etkinliğe Ak Parti Adana İl Başkanı Avukat Mehmet Ay, Yüreğir İlçe Başkanı Necip Fazıl Cengiz, İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Yıldız da katılarak destek verdiler.

Eğitim alanındaki başarılı çalışmaları ile dikkat çeken ve çok sayıda öğrenci yetiştiren Melih Ömer Görgülü, sınav anı kadar sınav öncesinin de önemli olduğuna dikkat çekerek, ”Gençler kulaktan dolma, bilimsel dayanağı olmayan duyumlarla aşırı stres yaşayabiliyorlar. Bilimsel veriler doğrultusunda, sınavdan önceki bir haftayı, bir günü ve sınav anını nasıl değerlendirmeleri gerektiğini tecrübelerimize dayanarak aktarmaya çalıştık. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize bir nebze de olsa katkıda bulunabildikse ne mutlu bize. Biz eğitimciler gibi ailelerin de sınavlarla ilgili olarak yapmaları gerekenler var. Belki bir sonraki konferansımızı da imkan bulursak ailelere yönelik olarak gerçekleştirebiliriz” diye konuştu.

Etkinliğin ardından gençler birlikte fotoğraf çektirerek eğitimci Melih Ömer Görgülü ve iletişim uzmanı Mehmet Ali Çiçek’in yanı sıra etkinliğin gerçekleştirilmesini sağlayan Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ay, İlçe Başkanı Necip Fazıl Cengiz ve Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Yıldız’a teşekkür ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.