DERİN DEVLET MELANETİ ve SEDAT PEKER.

Her devletin kendine göre istihbarat birimleri vardır. Tek adam ucube sisteminde çatı Saray’dır. Ne de olsa bin odası var. Her birinin de danışmanları var. Türkiye 1’den büyüktür.

MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) JİT (Jandarma İstihbarat Teşkilatı) PİT (Polis İstihbarat Teşkilatı) bilgi şemsiyesinin ana yapısıdır. 

Elbette her bakanlığında kendine göre küçük istihbarat birimleri vardır. Ve bu kurumlar ülke güvenliği için gereklidir.

Bu kurumların her birinin kendine göre operasyonel masaları vardır. Vatan Millet için çalışırlar. Çalışmaları da gereklidir. Bu çalışmalarda gizlilik esastır.

İstihbarat kurumlarının her yerde ilintili elemanları olur. Siyaset, Akademi, Medya, Sanat, İş Dünyası, say sayabildiğin kadar… Hani söz konusu olduğu zaman derler ya ‘simitçi, ayakkabı boyacısı gibi geziyordu ya’ işte öyle! İstihbaratta bütçe geniştir ve her tarafı örtülüdür! Hedef belirlendiği an bütün ilintiler devreye girer. Ekranlarda tavırlar, yorumlar, haberler alır başını gider. İlintililer korunmalıdır. İşi gücü rahat kariyerleri açıktır.

Hükümet eli ile yönetilen devlet organı, gelecek için tehlike gördüğü durumlara, gizli olmak şartıyla, bu içsel yapılar üzerinden müdahil olur. Çeçenistan, Kosova gibi ve benzeri örneklerimiz vardır.

Siyasanın doymak bilmeyen ve her şeyi kendine göre lekeleyen kirli yüzü, kendine göre zayıf elemanları kötü bir kumbara da biriktirir. Ayhan Çarkın gibiler bu kumbaradaki birikimlerdendir.

Sedat Peker 9 video yayınladı. Ülkenin bakış açısı renklendi, aydınlandı. Sorulan sorulara direk cevap veremeyen herkes suçun orta yerinde duruyor demektir. Halk algısının geneli bu anlayışa geldi.

Soylu, Ağar, Eymür, Eken’e sorarsan Sedat Peker eleman – muhbir – kiralık – maşa yerinde durur. 

Küçük’e sorarsan Kurmay Akıl’dır. 

Ortalık abidik gubidik reislerle doluyken, Sedat Peker Kimlik’ten Reis’tir.

Şu an Türkiye’nin değil Youtube’un en çok izlenen Türk Fenomen’idir. Her videosu 1 gün içinde 10 milyona dayandı. Gelecekte ülkenin sandığına da dayanır inşallah!

Derin yapı dedikte; 1980’li ve 90’lı yılları anımsadığımızda resim netleşir.

Darbecilerin kullandığı Ağca, Çatlı, Çakıcı, Kırcı gibiler darbe sonrası hükümet kurulduğunda da işlerine devam ettiler. Böyle oluşum ve / veya kişiler hükümet değişiminde boşta kalırlar. Hükümet içindeki uzantılarının yardımıyla yurtdışında rahat yaşarlar. Uyuyan hücre gibidirler. Uyandıklarında görevleri gösterilen hedeflerdir. İş konusunda deneyim kazandıkça rolleri büyür. 80 sürecinde partileri MHP, idealleri Ülkücü ve Turancı olmuştur.

Ülkücüler 80’lere gelirken Devrimcilere ‘Komünistler Moskava’ya’ diye slogan atarlardı. Aksilik, 80 Darbesi’nden sonra Moskova’ya kaçan komünist olmadı.

Şimdi yazıya küçük bir iç not koyayım; İki kutuplu dünyada ekonomisi kısıtlı olan SSCB silahlanmaya ayırdığı bütçeden dolayı ekonomik sıkıntılarla baş başa kaldı. 1979’da Brejnev Perestroyka (Yeniden Yapılanma) Reformunu çözüm gördü. Sonrasında göreve gelen Gorbaçov Glasnost (açıklık, yerindelik) reformunu1985’te uygulamaya koydu. 

Yeni politika Liberal algıda kurgulandığı için merkeziyetten uzak ve özerklikle birlikte zararı sorumlu yerel yönetimin yüklenmesi algısındaydı. Siyasi ve Sosyal Özgürlükler ekonomide üretim ile karşılık bulamayınca, Glasnost bu kez sahibine giren hançere dönerek, SSCB’yi dağılmaktan kurtaramayan girişimler bütünü olmuştur.

Nihayetinde, 1991 de SSCB parçalanmış ve 15 bağımsız devlet ortaya çıkmıştır. 

Türki Devletler Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan oldu. Bununla birlikte 90’larda Balkanlarda da bir Türk uyanışı yaşanmıştır. Makedonya, Kosova, Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk, Bosna – Hersek, Romanya gibi ülkeler örnektir. Rahmetli İnönü’nün sözüdür; Yeni bir dünya kurulur, orada Türkiye yerini alır.

Konuya geri döndükte; 90’ların sağ hükümetlerinin Derin Yapılanma üzerinden işleri olmuştur elbet. Doğuda Yeşil, Batıda Küçük, Yurtdışında Eymür – Eken, Ülkenin her yerinde Ağar ali kıran baş kesen olmuştur. Haklarında belgelere dayalı birçok kitap yazılmıştır. Topu ölümün ve kara paranın önde gelen mimarıdır. Ve bu tip insanların yaşamı Devleti Korumak’tan ziyade gaz verilen duygusal kararlarla geçmiştir. 

Ağar’ın kullandığı elemanlar zaman içinde dağılırken ve bir kısım memur çözülürken, Küçük’ün Kurmay Aklı Sedat Peker kendini 2019’a kadar iyi korumuştur. Kolay değil, her oluşum Yılan Çukuru, girip çıkarken gölgeni bile sakınmak zorundasın!

İç akarda kurumsal olarak herkes Korunma’yı hak eder. Siyasal olarak Korunma’yı hak eden korunur, hak etmeyen ortada açık hedef olur. 

Bu kadar açılım üzerine konuya gelelim.

Saray ve eşrafının derin yapı gereksiniminin kokusunu iyi alan Ağar, oğul Türkeş, Soylu, Kurtulmuş, Bahçeli içeri meltem gibi süzülmüş. 

Tepeden tırnağa her oluşumun kendine has arzuları var. 

Taraflı Cumhurbaşkanımızın derdi, geleceğin cumhur adayı damat 128 milyar dolar nerede sorusuna kör keseye gitti! 

Eski dostun adamı Bahçeli saf değişiminden sonra silindi gitti!

Sessizce Oğul Saltanatı Düşleri kuran Ağar ortada kaldı. Bundan sonrası kapı arkası ağıltılarla geçer!

İki merkeze sırtını dayayan Soylu soruların suskunluğunda ve Fetö Borsası’nın orta yerinde gelecek düşlerini kaybetti! İbibik Kardeş binlerce Fetö Dosyası götürmüş ve göreve dönmüşler. Acep Kuran’ı Kerim üzerine de yemin ettiriyorlar mı?

Herkesin kurbanı Sedat Peker 90’lı yıllarda Veli Küçük’ün keşfiyle girmiştir bu işlere! Kitap okumanın, soru sormanın hakkını verdi. 9 videoda hükümet içinde 9 şiddetinde deprem yarattı. Herkes salavat yerinde duruyor!

Dediğine göre yurt dışında çok iyilikler yapmış. Yani para kara mı, örtülü mü bilmiyoruz. O da açığa çıkar elbet!

Sevgili Okur; devlet işinde çalışan vatansever çok olur. Çoğunluğu sağcı azınlığı solcudur. Her yönetici kendi görüşüne yakın memur ya da eleman ister. Art niyetli duygusal yönetici Ahraz ister.

Derin Devletin içindeki güç savaşı en genç, sempatik ve aktif olan Sedat Peker’i bütün yılan çukurlarına girmeye mahkum etmiş! Yurtdışına gitmesini salık verenler şimdi ne pişmandır yaptıklarına! Keşke bataklığı bu tiplere yakışır!

Bana kalırsa bu savaş Dinozor’larla Canavar’ların Savaşı! Onun için Sedat Peker 40 yaş altı insanlara her hamleyi göstererek yapıyor ve ülkenin 40 yaş üstüne anlatıyor. Önceki nesil dinozorlar durumu nasıl anladılar bilemem! Çakıcı ile poz vermek hiçbir şey, Çakıcı’yı bir yapılanmanın başına getirmeyi arzulamak çok şey. Nehirdeki akıntı ağır taşları çamura batırır, hafif taşları ileri taşır.

İnce bir örnek; ülke nüfusu her gün artıyor, siyasanın tavanı zor değişiyor. Yani alttan gelen baskının direnci durmadan artıyor! Vakti gelince çekilmeyi de bilmek gerek.

Sevgili Okur; bir ara, fırsat bulunca, Deliler; Fatihin Fedaisi filmini izle keyfin olsun. Kimlikten Reis Sedat Peker devletin operasyonel kolluk kuvvetlerinde bulunan Vatanseverlere; Kıymetli dostlarım, kıymetli kardeşlerim, bu Vatanın Delisi olan kardeşlerim, bu Vatanın Fedaisi olan kardeşlerim, bu Vatanın Serdengeçtisi olan kardeşlerim sözleriyle sesleniyor.

Bu oyunda yer alan bütün aktörlerin sustuğu yerleri işaretliyor ve helalleşmeyi ülke olarak bekliyoruz! 

Böyle birine elbette Aslan da avlatılır, eşek de sürdürülür! 

Sandık Zamanı Vatan – Millet sevginizi yüreğinizde bulundurmanız dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.