SÖKE SÖKE ve SEDAT PEKER’İN SBK TAŞI.

Hikaye bu ya; Sosyete Yeliz gecenin karanlığında park içindeki yuvarlak alanlı çalıların içinde iki genç ile anadan üryan yakalanmış!  

Karakola götürülmüşler. Amir ve polisler Sosyete Yeliz’e alışık. 

Amir sorar; Ne yapıyordunuz? 

Sosyete Yeliz atılır; Havada bulunan bağımsız elektrik enerjisini toplamaya çalışıyorduk. 

Amir; sana sormadım, diyerek iki genci eliyle işaret eder. 

Aklı açılan genç; Valla amirim ne diyorsa doğru. Elektrik topluyorduk. 

Polislerin hepsi purssst eşliğinde kahkahaları koy verir. 

Ucube Tek Adam Sisteminin Ak Partili lideri Erdoğan Gecekondu Şantiye’de yaptığı Yalancı Kanal İstanbul Temel Atma konuşmasında kendince Muhalefete korku ve akıl vermeye çalışıyor; Ne o öyle vermem havaları… Söke söke alırlar…  

Bu sözler muhalefete Gaydırı gubbak Cemilem havası. 

Söke söke sözü halkın lügatında çok anlamlıdır. Diplomalı diplomasız bütün millet bu geniş anlamları bilir. Yaşamda yeri geldikçe de kullanır. 

Söz seve seve’den akar alır. Söke söke olur, s.ke s.ke olur, eşşek gibi olur, kuzu kuzu olur. Vesselam dilimizin esnek durum sözcükleridir bunlar. 

Örneğin Ak Partili Cumhurbaşkanı ABD karşısında kuzu kuzu söz dinler olur, verilen pozisyonu isteye isteye alır olur. Dünkü düşman Biden başkan olunca aylarca telefon başında mum olur!  

Eyyt diyerek soracağım dediği şeyler muhatabla karşılaşınca yüreğinde Lal olur. Sıkıysa aklına – diline gelsin eeyytt’leri!  

Özelinde yaptığı, koruduğu, kolladığı durumlardan dolayı Mecbursun dendiği zamanda, içerde Cevval dışarıda suspus olur! 

Dünyadaki basit yaşam soruları bile yanlışın orta yerinde Cehennem Sınavına döner, Muhalefetin sorularına yanıt verecek akıl, danışman ortadan yok olur!  

Söz biraz çeşitlensin. Seve seve satanlar, süre süre satılırlar! 

Huşu içinde aldatılanlar, bağır bağır aldatırlar! 

Ben bilmem yargı bilir diyerek yargıyı bozanlar, gün gelir hakim önünde yalvar yakar olurlar! 

Tank – Paleti bir pulsuz saklaya saklaya verenler, gün gelir ağlaya ağlaya anlatırlar! 

Lan De Get! nerede bu memleketin komedyenleri, mizahçıları!  

Her durumu kesseler, biçseler ya! 

Ya da Amirallere hayt huyt eden Yargıtay elemanları nerede! Hani ‘Adalet yerini bulsun da isterse kıyamet kopsun’ diyenler nerede! 

Kimlikten Reis Sedat Peker bir taş ile beş kuş vuran adamlardan! 

Bir SBK (Sezgin Baran Korkmaz) taşı attı.  Veyis Kuşunu vurdu sanırken, taş hala havada vura vura gidiyor.  

Otelinde yatanlar, uçağında yayılanlar, acep kucağından geçenlerde var mıdır? 

Kim dese ki parasını ödedim, faturayı başka firmadan çıkarıyor. 

Özgür Özel’in Suç İşleri Bakanı, Organize’r Peker’in Süslü Sülü dediği Sayın İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu el yazılı koçanlı fatura kestirmiş. Tam espri. Gül gülebildiğin kadar.  

Özel uçak firması koçanlı fatura mı keser yahu. Bakkal dükkanı mı bu! Aklı başında bir maliyeci ve bir savcının teyit etmesi gerekir. 

Taşın vurduğu kuşlara geri döndükte; Taşın adı Sezgin Baran Korkmaz! Vurdukları; James Woolsey, Kingston Kardeşler, Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, EKBA başkanı Cihan Ekşioğlu, Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Beyaz Tv Proğramcısı Tahir Sarıkaya, Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük, Güneş Gazetesi Yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Soylu’nun eski koruma müdürü Ekrem Güler, Yeşil’in sağ kolu Bedirhan Esenlik, Eski ve Son Başbakan Binali Yıldırım, Erkam Yıldırım, Mehmet Ağar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Pramount Hotelin ilk sahibi Atilla Uras, Yasemin Uras, İnan Kıraç, yoruldum saymaktan yahu! Bir de maaş verdiği gazeteciler ve yardım ettiği Tv’ciler var.  

Taş hala döne döne, vura vura, eze eze gidiyor. 

Adam Organize Çete Reisi değil, tek başına İstihbarat Çatısı! Dedim ya! Veli Küçük’e sorarsan Kurmay Akıl! 

Mizahın dibi, Muğla Barosu seçiminde Sedat Peker’e 7 oy çıktı! 

Sevgili Okur; Farkındaysan Organize’r Sedat Peker ‘duvardan tuğlaları’ Söke Söke gidiyor. Hani Ağar demişti ya ‘duvardan bir tuğla sökülürse çöker’ diye. ‘Çöksün ulan böyle duvar, yıkılsın’ diyorum ben de. Komik olan kimse Peker’e karşı açıklama yapamıyor, susuyor dut yemiş gibi. sahiden suça batmış gibi! 

Ne yapacağız? Aklımızı başımıza alacağız ve sandık zamanı böyle insanların siyasi sevgimize sarmaşık olmamaları için oyu güzel insanlara vereceğiz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.