SÖKE SÖKE BİTTİ, FEZLEKE VERELİM…

Tüccar – Kindar Ak Partili Cumhurbaşkanı ‘israfa kesinlikle tahammülümüz olmadığı için’ diyerek Kamuda Tasarruf Genelgesi yayınladı. Toplumun %70’inin öfkesi diline vuruyor. 

Saray ve Meclis Başkanlığı Tasarruf dışı! Yani anlayış ve vicdan yerlerde! Ya hep beraber, ya hiç birimiz demesi gerekirken bakış terelelli! 

Bir zamanlar parmağında bir alyansı olan adam vardı ‘fakir çalamadığı için fakirdir’ demişti. Haklıymış!

Sayın Bayan Erdoğan da Prompter’e alışmış. Bir o yana bir bu yana bakarak Millete sesleniyor; Yiyecekleri istiflemeyelim… Porsiyonları küçültelim… Uzaktan davulun sesi…

Meclis Başkanı Şentop 10 bin dolar alan vekil sorusuna ‘açıklama zorunluluğum yok’ diyor. Saklayana ödül mü veriyorlar acep!

Diyanet Cuma Hutbesini günaha belemiş, Millete tasarruf edin diyor. Hazinenin boşluğu sanki Milletin yüzünden olmuş. Korkusundan hükümete seslenemiyor. Hükümet içindeki Organize Çeteleri görmüyor. Her bakanlık ayrı bir Kara Delik olmuş Vatana – millete… Personel beş yıldız otelde tatil yapacakmış!

Melanet İttifakı yine Atmasyon İşlere devam ediyor. 

Yalancı Kanal İstanbul Açılışından sonra Avrupa’ya ilenç’lendi. İngiltere 100 – 150 Sterline vatandaşını aşılıyormuş, Almanya da 100 – 150 euro’ya aşılıyormuş. Biz Bedavaya aşılıyormuşuz! Muş da muş.

Teknoloji Bakanı Varank Edirne’ye gitmiş, salon konuşmasında CHP’yi eleştiriyor. Şunu yaptık bunu yaptık diyor. Daha hazineye bir solukluk katkısı olmamış. Alışmış uçmaya!

Geçen gün sokak söyleşisi yapan bir site Rize’ye gitmiş, sorusunu sormuş, vatandaş ‘Erdoğan’ın karşısına iti çıkarsalar, oyu mu ite veririm’ diyor. Gül gülebildiğin kadar.

Küçük Horoz Kılıçdaroğlu ve Cesur Abla Akşener grup toplantılarında İfade ve Eleştiri Haklarını nezaket içerisinde kullanırlar. Ülkenin eksiklerini söylerler, göreve gelince ne yapacaklarını söylerler, Hükümet’in eğri işlerini söylerler, 128 milyar doları hatırlatırlar, falan fiş mekan…

Kılıçdaroğlu ve Akşener bir tv programında çık karşıma derler, Erdoğan çıkmaz! …! Çıkamaz mı, Promptersiz yapamaz mı, bilemem!

Sayın Cumhurbaşkanımız Ak Partiye talimat vermiş ‘Kılıçdaroğlu’nun fezlekesini Meclise getirin’ diye.

Bekliyoruz. Kılıçdaroğlu da bekliyor. Millet de bekliyor. Dünya zaten hazır bekliyor!

Ak Parti İleri Demokrasi Algısı ne yapacak, ne edecek diye her hangi bir merak kırıntısı yok içimde.

Sevgili Okur; hepimiz zamanı kendi şartlarımızda yaşıyoruz. Ve hepimizin toplum içinde bir tilt’i ya da lakabı yıllardan süzülerek oluşur. Topluma bu tiltlerin ardından değil de kendimiz olarak hitap ederiz. Sayın taraflı Cumhurbaşkanımız topluma hangi sıfatla konuşur bilmeyiz. Sözlerine bakınca Ak Parti genel başkanı denir, yanıtlayınca Cumhurbaşkanına hakaretten savcı önüne çıkar! sanırım durum yine böyle olacak! …!

Kimlik’ten Reis Organize’r Sedat Peker’e adını andığı Ak Partili yetkililerden hala bir yanıt çıkmadı. Anmadıklarının da çoğunluğu suspus! Oy Zamanı bu durumları da akılda tutarak sandığa gitmek Vatan – Millet hayrına olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir