İstek ve taleplerimizi sunduk

Tüm dünyayı etkisen alan ve ülkemizde de ciddi sorunlarına neden koronovirüsle mücadele, hızla mesafe alan ülkemizde normalleşme sürecine girildi. Pandemi dolayısıyla uzun bir aradan sonra Türk-İş’e bağlı Şube Başkanlarının katılımı ile gerçekleşen ‘Başkanlar Kurulu’ toplantısı Temmuz ayının ilk hafta Temsilcilik binasında yapıldı.

TİS GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

1 Temmuz itibariyle ülkemizin normalleşme sürecine girdiğini ifade eden Türk-İş 4 .Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, “Artık korona virüs belasından kısa zamanda kurtulacağımıza inanıyorum. Yaşadığımız zorlu süreçte iş dünyası ve çalışma hayatı ciddi bir sınav verdi. Ülkemizin bu süreçte atağa kalkması gerekiyor. Hükümetin gerekli teşvikleri sunarak kapanan iş yerlerinin tekrar açılması, ekonomiye katkı koyması en büyük arzumuz. Bu arada Kamu’da yaklaşık 700 bin çalışanı ilgilendiren Toplu İş Sözleşme görüşmeleri halen devam etmekte. Diğer konfederasyonlarla birlikte ortak hazırlanan istek ve taleplerimiz Bakanlığa sunuldu” dedi.

İş barışının sağlanması için eşit iş dağılımının yapılması gerektiğine dikkat çeken Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, ” 30 maddelik istek ve taleplerimizde çalışanın hakkını gözetiyoruz. Toplu İş görüşmelerinin kamu çalışanlarımızın lehine sonuçlanacağına inanıyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.