Yolu belediye yapıyor, fatura taşerona mı kesiliyor?

Çukurova ilçesi, Toros mahallesinde bir yol yapımı var. 78090 sokaktaki yolun yapımında kullanılan tüm araçlar belediyeden. Kamyonlar, iş makineleri arı gibi çalışıyor. Yetmedi yolu yapan işçiler de belediyenin işçileri ama iddialar ve tepki büyük. Fatura taşerona kesiliyor.

TAŞERON KALDIRIMI TEK TARAFLI YAPTI

İlk olay, yolun yapıldığı sokaktaki Saliha hanım apartmanı yöneticilerinin yol yapımından memnun olmadığı için muhtarlığı basıyor. Kaldırımın tek taraflı yapılması mahalle sakinlerini isyan ettirdi. Mahalle sakinlerinden ve apartman yöneticisi Şevket Erdoğan, “Kaldırımı tek taraflı yaptıkları gibi bize tozu toprağı yutturup asfalt döktüler” diyor.

TAŞERON KIYAĞI İSYANI: KİM BU OSMAN?

Mahalle sakinleri, belediye işçilerine talimatlar yağdıran ve adının Osman olduğunu söyleyen kişinin ise “Taşeronum, işi ben yapıyorum” dediğini aktardı. Yıldırım Uluğ İnşaat civarındaki Toros apartmanı ve sağlık ocağı bulunan sokaktaki yol yapım işinde belediyenin tüm imkanları kullanılırken, taşeron kıyağı yapıldığı iddialarına ise mahalle sakinleri isyan ediyor ve soruyor: Osman’a kıyak mı var?

SKANDALLAR ZİNCİRİ…

Usulsüz doğrudan teminle ihaleler, başka bir ihale iptalin ardından ortağa verilen ihaleler, muhasebe kayıtlarında gizlenen vergi borçları, bunun Sayıştay raporlarına kadar yansıması, Kod-29’dan işçi çıkışı, yine Sayıştay raporlarına yansıyan yeşil alan peşkeşi akraba saltanatıyla çalkanan belediye şimdi de taşeron kıyağı iddialarıyla gündemde…

NEDEN BELEDİYE İŞÇİSİ VE ARAÇLAR KULLANILIYOR?

Bazı iddia ve sızan bilgilere göre taşeron, sadece kaldırım işini yapıyor ve bunu mahalle sakinlerinin inadına tek taraflı yapıyor, böylece masraftan da kaçmış oluyor. Peki, basit bir kaldırım yapılmış olsa da Toros mahallesindeki o yalda neden belediye araçları kullanılıp, yine belediye işçileri çalıştırılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.