“Adalet, demokrasi, hukuk ve Atatürk ilkelerine daha çok sarılmalıyız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimini bir kez daha şiddetle lanetlediklerini söyledi. Aziz şehitleri ve gazileri minnetle anarak benzer acıların bir daha yaşanmaması temennisini paylaşan Barut, “Ülkemize ve ulusumuza karşı girişilen tüm darbeleri ve darbecileri şiddetle lanetliyoruz. Benzer acıların bir daha hiç yaşanmaması için adalet, demokrasi, hukuk ve Atatürk ilkelerine daha çok sarılmalıyız” dedi.

“BİR DAHA YAŞANMASIN”

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin 5’nci yıldönümünde açıklama yapan Ayhan Barut, “Cumhuriyetimizi, demokrasimizi ve bağımsızlığımızı hedef alan ve ülkemizi parçalamayı amaçlayan darbeye geçit vermeyen aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, yiğit gazilerimize minnetlerimizi sunuyoruz” diye konuştu. FETÖ’nün hain darbe girişiminin halkın demokrasiye sahip çıkmasıyla engellendiğini dile getiren Barut, “Türkiye’de bir daha böyle alçak darbe girişimleriyle karşı karşıya kalınmaması, benzer acıların bir daha hiç yaşanmaması için hain darbe girişiminin de tüm boyutlarıyla ele alınması ve gerçeklerin ortaya çıkarılması şarttır” açıklamasında bulundu.

“ATATÜRK İLKELERİNE DAHA SIKI SARILMALIYIZ”

15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kurulan komisyonun hazırladığı raporun kamuoyuna açıklanmasını isteyen Ayhan Barut, şunları kaydetti:

“Yayınlanmayan rapor gibi 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminden sonra ‘Daha güçlü demokrasi’ yaratılması fırsatı engellendi. Bilinmelidir ki darbeyle mücadelede başarının ilk şartlarından birisi darbenin siyasi ayağının ortaya çıkarılmasıdır. Tüm ısrarlarımıza ve bu yöndeki mücadelemize karşın bu çabaların önü kesiliyor. Bir daha hain darbe girişimleri yaşanmaması için kararlı duruş sergilenmesi gerekiyor. Bu yaşanan acılardan ders alalım. Gelin adalete, demokrasiye, hukuka daha çok sahip çıkalım. Ulu Önderimiz Atatürk’ün ilkelerine ve Cumhuriyetimize daha sıkı sarılalım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.