EMEKLİYE 2000 TL TEKLİFİNE AKP VE MHP’DEN RET OYU.

Geçmeez, muhalefetin getirdiği hiçbir önerge buradan geçmez!

CHP milletvekilleri Pandemi ve Enflasyon koşullarını gerekçe göstererek, TBMM Plan ve Bütçe komisyonu başkanlığına sunduğu teklifte, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun emekliye bayram ikramiyesinin 1100 tl olarak belirlendiği maddesini 2000 tl olarak değiştirilmesini önerdi.

TBMM Genel Kurulu’nda oylanan teklif AKP’li ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

AK PARTİNİN İLERİ DEMOKRASİ ALGISI 

Elinde nalıncı keseri, vurur kendine kendine…

Siyasi Mefta Melih Gökçek seçimde yenildiği Mansur Yavaş’a sosyal medya hesabından ‘çapsız’ der. Mansur bey Melih Gökçek hakkında hakaret gerekçesiyle suç duyurusunda bulunur.

Ankara Cumhuriyet Savcılığı ‘konumu gereği kendisine yöneltilen ağır eleştiriler karşısında diğer kişilere göre daha esnek bir yaklaşım tarzı göstermesi ve tahammül seviyesinin daha yukarıda olması gerektiği; eleştirinin övgü olmaması nedeniyle sert, kaba, şok edici, saldırgan, kırıcı ve incitici nitelikte olduğundan şüphe yoksa da ifadenin sövme, somut bir fiil veya olgu isnadı olmadığı anlaşılmakta… Düşünce ve ifade özgürlüğünün sınırlarının genişletilmesi ve kişilerin eleştiri amacıyla yaptıkları düşünce açıklamalarına dava açılmasının önüne geçilmesinin tartışıldığı günümüz koşullarında, konuyla ilgili bir kovuşturma yapılmasına yer olmadığı görülmüştür, der.

Bir vatandaş AKP’li Mamak Belediye Başkanı Murat Köse için sosyal medya hesabından ‘Murat Köse isimli çapsız şovmen, koca Mamak’ı nasıl yönetecek, Mamak’ı artistlere yem etmeyiz, iyi ki büyükşehir var’ der. Başkan Murat Köse savcılığa şikayet eder. Savcılık ‘Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı alenen hakaret olduğunu söyleyerek ‘yargılama’ ister. 

Ak Parti’nin 19 yıla yayılan Çifte Standart anlayışına Adalet Katkısı böyle bir şey!

CHP ABD TEMSİLCİSİ YURTER ÖZCAN’DAN 1 TWİT.

 ‘…gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler…’

 Bana “şerefsiz CHP’li, FETÖ’cü” deme gafletinde bulunan Nedim Şener’e açtığım dava lehime sonuçlandı. Ankara 9. Asliye Hukuk Mahkemesi 7500 TL tazminata mahkum etti. 

Bu tazminatı memleketim Sivas – Gemerek’te bulunan Yurter Özcan ortaokulu öğrencilerine burs olarak dağıtacağım. 

Twit’in içlemi ve anlamı geniş.

Nedim Şener’in içinde biriktirdiği kötü şeyler biat ettiği yerden patlamış, hem de terbiyesizce. 

Yurter Özcan alacağı tazminatı kendi adını taşıyan okulun öğrencilerine burs olarak dağıtacakmış. Ne güzel bir davranış kazandığını çocuklarla paylaşmak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.