“Uçan Saraylarda saltanat süreceğinize yaraları sarın”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Adana’daki yangın bölgelerine gidip mağdur yurttaşlarla buluştu. Yanan ormanları, evleri ve ahırları görüp yangın yaralarının sarılması için çağrı yapan Barut, “Yazlık, kışlık, uçan ve yüzen Saraylarda saltanat sürenlere sesleniyoruz. Ciğerlerimiz yanarken daha fazla seyirci kalmayın. Ateş kuşları olarak bilinen THK uçaklarını kullanın, yurttaşların derdine çare bulun” dedi.

“YARALARI SARACAĞIZ”

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Milletvekilleri Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, CHP İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları temsilcileriyle birlikte Adana’nın Kozan ve Aladağ ilçelerindeki yangın çıkan bölgelerde incelemelerde bulundu. Ormanlık alanla birlikte 9 ev ve çok sayıda ahırın yandığı Kozan’a bağlı Kızlarsekisi Köyü ile 18 evin hasar gördüğü Aladağ’a bağlı Topallı Köyü’ne gidip mağdurlarla görüşen Ayhan Barut, halkın yaralarının hep birlikte çaba gösterilerek sarılacağını, yanan ormanlık alanların yeniden ağaçlandırılması için mücadele edeceklerini vurguladı. Mağdurlara geçmiş olsun dileklerini sunup yangının neden olduğu dramatik tabloyu yerinde inceleyen Barut, iktidarı da göreve çağırdı.

“ÇARE BULUN”

Küresel iklim değişikliğiyle birlikte yangınların da ne yazık ki ülke gerçeği haline geldiğini aktaran Barut, şunları kaydetti:

“Kozan, İmamoğlu ve Aladağ’daki orman yangınında çok şükür can kaybımız yok ama çok büyük alandaki ağaçlarımız içindeki canlılarıyla birlikte yok oldu. İnsanlarımızın barınma alanları yandı, hayvanları telef oldu. Belediyelerimizle birlikte yaraların sarılması için seferber olduk, olmayı sürdüreceğiz. Ancak bu yangınların önlenmesi, bir daha aynı acıların yaşanmaması için iktidarın seferber olması gerekiyor. Yazlık, kışlık, uçan ve yüzen Saraylarda saltanat sürenlere sesleniyoruz. Ciğerlerimiz yanarken daha fazla seyirci kalmayın. Ateş kuşları olarak bilinen THK uçaklarını kullanın, yurttaşların derdine çare bulun.”

About Post Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir