Atatürk düşmanı Ünsal’ın skandal paylaşımına soruşturma

Yüreğir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Nuri Ünsal’ın sosyal medya hesabından yaptığı skandal paylaşım nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Atatürk düşmanı eski din öğretmeni Ünsal, “Atam sen rahat uyu. Sakın uyanma. Ülkeyi daha yeni toparladık” şeklindeki paylaşımına CHP Adana il örgütü sert tepki göstermişti.

Yüreğir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir’in talimatıyla soruşturma başlatıldı.

Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

GEREĞİ YAPILACAKTIR

“Belediyemizde Basın Yayın  müdürü olarak görev yapan Osman Nuri Ünsal hakkında , kendisini göreve getirdiğimiz tarihten evvel, sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu iddia edilen paylaşımlarla alakalı tepkiler tarafımızdan takip edilmiş, konuya hassasiyet gösterilerek 11.08.2021 tarihinde , başkanımız Fatih Mehmet Kocaispir’in talimatıyla ilgili birimlerce  disiplin soruşturması başlatılmıştır.

Hukuk ilkelerine bağlılığımızın gereği olarak, soruşturma; mevcut yasalar çerçevesince sürdürülüp nihayetlenecek ve hukuki sonucun gereği yapılacaktır.

Başkanımız Fatih Kocaispir, ülkemizin kurucu değerlerine bağlılık ve kurucu lideri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında, azami hassasiyeti ve saygıyı her zaman ve zeminde tartışmasız ve samimi bir şekilde ifade etmiş bir yöneticidir.

Yüreğir Belediyesi kadroları da bu hassasiyeti her zaman ve zeminde göstermeyi şiar edinen bir anlayışa sahiptir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.