Seyhan keşfetti, yetenekleri ödüllendirildi

18-22 Ağustos tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen ve Sakarya Meydan Muharebesinin 100. Yılı anısına yapılan Minik-Yıldız Türkiye Muay Thai şampiyonasında Seyhan Belediyesi sporcuları, biri Türkiye şampiyonluğu olmak üzere 6 derece elde etti.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın her branşta sporcu yetiştirme ve geliştirme projesi kapsamında Seyhan Belediyespor aracılığıyla sürdürdüğü çalışmalar meyvesini veriyor. Seyhan Belediyespor’un, Başkan Akay’ın sporda “yetiştirici” kulüp olma hedefi çerçevesinde barındırdığı minik ve yıldız Muay Thai sporcuları Ankara’da katıldıkları Sakarya Meydan Muharebesinin 100. Yılı Türkiye şampiyonasında 6 derece elde etti.

AKAY “GENÇ YETENEKLERİ KEŞFETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Başarılarından dolayı yıldız ve minik sporcuları ve antrenörlerini kutlayan Başkan Akay “Verilen emeğin karşılığını görmek çok güzel. Çok çalışıp Türkiye şampiyonasında derece alan tüm sporcularımızı ve eğitmenlerini kutluyorum. Bundan sonra da yetiştirici olarak Seyhan’ın yetenekli genç sporcularını, keşfetmeye, desteklemeye ve spor dünyasına kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Seyhan Belediyespor Kulübü Muay Thai Antrenörü Hasan Güder de, Başkan Akay’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek aynı şevkle çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

DERECE ALAN SEYHAN BELEDİYESPOR SPORCULARI

 Seyhan Belediyespor’un Türkiye Şampiyonasına katılan sporcularının dereceleri ve isimleri şöyle;

Berzan Günsel – Erkekler 36 kilo Minik Kategorisi  – Türkiye şampiyonu

Şirin Aslan – Kızlar 38 kilo Yıldız kategorisi: Türkiye 3’üncüsü

Büşra Toraman – Kızlar  32 kilo Yıldız kategorisi:  Türkiye 2’incisi

Yağmur Yüksek – Kızlar  44 kilo Yıldız kategorisi:  Türkiye 3’üncüsü

Hazal Toraman – Kızlar 54 kilo Yıldız kategorisi:  Türkiye 3’üncüsü

Mervan Eren – Erkekler 63.5 kilo Yıldız kategorisi Türkiye 3.’sü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.