“Toz-pembe tablo çizseniz de yabancı yatırımcı artık Türkiye’ye gelmek istemiyor”

İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, Ak Partinin il başkanları toplantısı sonrası yapılan açıklamalara tepki gösterdi.  Çulhaoğlu, “Bu toplantıda tüm ekonomik veriler çarpıtılmıştır. Şu iyi bilinmeli ki; artık yabancı yatırımcı bu ülkeye gelmek istemiyor” dedi.

İl Başkanları toplantısında, toz pembe tablo çizildiğini, “Nereden nereye geldik” diye övünüldüğünü ama ülke gerçeklerinden söz edilmediğini söyledi.

İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Şu anda Merkez Bankası’nın döviz rezervi eksi 55 milyar dolardır. Yine Merkez Bankası’nın 164 milyar dolarlık borcu vardır. Ekranlara çıkıp ‘Bana yetkiyi verin, faizle nasıl uğraşılır görün’ denildiğinden beri Merkez Bankası’nın politika faizi yüzde 19’a yükseldi. Bu sistem yürürlüğe girmeden 50 milyar olan yıllık faiz ödemesi üç yılda 180 milyar liraya çıkmış durumdadır.

UCUBİ SİSTEM YÜZÜNDEN YATIRIMLAR EKSİYE DÜŞTÜ

Bu ucube sistem ile oluşan 27. Cumhuriyet Hükümeti döneminde doğrudan yatırımlar eksiye düştü. Türkiye’ye giren sermaye, çıkan sermayeden daha az durumdadır. Uluslararası yatırımcılar Türkiye’ye gelmek istemiyor. Kendi müteşebbislerimiz aşırı güvensizlikten dolayı parasını Türkiye’de tutmamaktadır. En önemlisi de İnsan haklarına saygı kalmamıştır.

TÜİK MAKYAJI

2018 haziran seçiminden beri istihdam sürekli düşmektedir. TÜİK aracılığı ile yaptıkları makyajlamalara rağmen yine de rakamlar geniş tanımlı işsizliğin 10 puan arttığını göstermektedir.

Ak Partinin en iyi bildiği iş olan, her zaman koruyup kolladığı İnşaat sektörünün önemli girdilerinden olan çimentodaki yüksek oranlı fiyat artışları müteahhitlerimizi, yüksek girdi fiyatlarına karşı eylem yapma durumuna getirdi. Çimento sektöründe geçen yıl 160 TL olan ton başı fiyatın, bugünlerde 450 TL’ye çıkması asla kabul edilebilecek bir durum değildir. İyi Parti olarak bu konuda keyfilik ve kartel oluşmasının sonucu fahiş fiyat artışları olmaktadır dediğimizde es geçilmiş ve ses çıkartılmamıştı.

Bu dönemde açlık, yoksulluk ve fakirlik daha da artmıştır. Bakın bu hükümetin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık, Twitter hesabındaki paylaşımda demiştir ki; ‘1 Mart 2019’dan beri ayda 2,1 milyon ihtiyaç sahibi haneye elektrik tüketim desteği veriyoruz’ Bu en az 8 Milyon kişi demektir. İşte yoksulluğun milletimizi getirdiği nokta.

Çarşı-pazar yangın yeri olmuştur. Vatandaşlarımız artık kilo ile değil, tane ile alışveriş yapma durumuna gelmiştir. Milletimiz faturasını ödeyemez duruma gelmiş, icra dairelerindeki dosya sayıları 23 Milyonu bulmuştur.

Bu ucube sistem sayesinde iktidara yakın kesimler servetlerine servet katmış, ülkemizin en verimli ve değerli arazileri yandaşlara verilmiş, milletimiz ise perişan duruma getirilmiştir.

Ak Partinin il başkanları toplantısında bunların hiçbirine değinilmemiş. vatandaşlarımızın içinde bulunduğu durumun iyileştirilmesine yönelik bir adım atılacağı da açıklanmamıştır. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in dediği gibi İyi parti olarak milletimizle sözleşmemiz vardır. Gençlerimizin gurur duyacağı bir ülke yaratacağız. Milletimizin birlik ve beraberliğini tekrar sağlayacağız. Ülkemizde açlık ve yoksulluk kavramı tarihe gömeceğiz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.