Soner Çetin’in FETÖ’cü Hasan ısrarı iddiası !

Adana’da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açılan davada, tutuklu yargılanan Adana Büyükşehir Belediyesi İmar Daire eski başkanı Hasan Uzun’un Çukurova Belediyesi’nin İmardan sorumlu başkan yardımcılığına getirileceği iddiası üzerine AK Parti, CHP, MHP ve İYP Parti grubunun buna karşı çıktığı ve Başkan Soner Çetin’e rahatsızlıklarını ilettiği öne sürüldü.

BELEDİYEDE FETÖ’CÜ İSTEMİYORUZ

İddialar ve sızan bilgilere göre Ak Parti grubundaki meclis üyeleri açıkça Başkan Çetin’in yüzüne karşı  “FETÖ’den tutuklanan birin bizler burada görmek istemiyoruz” diye açıkça taleplerini dile getirdi. CHP, MHP ve İYİ Parti’den de bazı meclis üyeleri iddialarla ilgili duydukları rahatsızlığı Soner Çetin’e iletti. İsminin verilmesini istemeyen bazı meclis üyeleri FETÖ terör örgütünden yargılanan Hasan Uzun ile ilgili iddiaları Başkan Çetin’e iletilip rahatsızlıklarını dile getirdiklerini doğruladı.

SADECE PARTİ TABANI DEĞİL, HERKES HUZURSUZ

Daha önce Hasan Uzun’un Çukurova Belediyesi’nin İmardan sorumlu başkan yardımcılığına getirileceği ayrıca İmar Müdürlüğü’nü de vekaleten yürüteceği iddiaları ortaya atılmış, bu da bazı basın yayın organlarında haber yapılmıştı. Adana’da, imar yolsuzluğu ve plan sahteciliği yaparak FETÖ terör örgütüne yakınlığı ile bilinen Kanuni Üniversitesi’ne ait arazinin meclis kararı olmamasına rağmen konut alanına çevrilerek, örgüte 150 milyon liraya ulaşacak miktarda rant kazandırdığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Adana Büyükşehir Belediyesi İmar Daire eski Başkanı Hasan Uzun’un Çukurova Belediyesi’nde göreve başlayacağı iddiaları hem parti tabanında, hem belediye içinde tepkilere yol açtı. 

Uzun ile ilgili hazırlanan iddianamede, vasfı üniversite alanı olan arazinin konut alanına çevrilerek, terör örgütü ile mensuplarına yüksek meblağlarda finansman sağlandığı, hiçbir faaliyette bulunulmamasına rağmen çeşitli ülkelere gidildiği ve masrafların belediyeye ödetildiğine yer verilmişti.

HEM BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞI İSTE, HEM FETÖ’DE ISRAR ET

Şimdi ise iddialar yenilir yutulur gibi değil. Hem Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na oynayan, gönlünde Büyükşehir adaylığı olduğunu birçok kez dile getiren Soner Çetin, bazı iddialara göre neden ısrarlı FETÖ’den tutuklanan birine görev vermek için ısrarcı davranıyor? Partiler arasında kafalar karışık. Peki Uzun göreve getirilirse meclis oturumunda buna hangi partilerin sözcüleri nasıl bir tepki koyacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir