Yeni Bizim Adana yazdı: Kim bu düşük profilli ve FETÖ aşığı belediye başkanı?

Adana’da yayın yapan Yeni Bizim Adana Gazetesi’nde “Kente dair” adlı köşe yazısında ,”Düşük profilin FETÖ aşkı!” başlıklı bir yazı kaleme alındı. Yazıda bir ilçe belediye başkanının FETÖ sanığı bir kişi üzerinden oldukça ısrarcı davrdandığı, ona yetki vermek istediği öne sürüldü. Bir süre önce yaşamını yitiren gazeteci Mustafa Özgür’ün de yazının ayrı bölümde anıldığı köşe yazısınin tamamı şöyle:

Adana’nın en düşük profilli, genel kültürü sıfır, paçalarından cehalet akan, ağzı bozuk, küfürbaz, kadın düşmanı ilçe belediye başkanı, şimdi de FETÖ’cülerle iş tutma derdinde.

Terör örgütü sanıklarına yetki vermeye çalışıyor. İhaleye fesat karıştırdığı, vergi burcunu gizlediği, parkları peşkeş çektiği Sayıştay raporlarına yansıyan başkan gözünü karartmış ille de o FETÖ sanığını işe başlatacak. Hatta yetmedi yetkiyle donatacak.

Seçimlerde ilçe binası girişine mafya yazan, hakkında belli yerlere mektuplar yollayan, kendisine küfür ve hakaret edenleri işe alıp, dedikodu yaptı bahanesiyle KOD 29’dan işçi çıkaran başkan, yetmezmiş gibi Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın da karşısında olan kim varsa onlara sahip çıkıyor. Böyle liyakatsızlar kent yönetiyor. Yazıklar olsun!

**

Mustafa Özgür’ün ardından…

Ne kadar sakin bir adamdı. Büyükle büyük, küçükle küçük. Yaşamı boyunca da hep aynı çizgide kaldı. O da sol göğsünün altındaki cevahiri karartmayanlardandı. Elinden sigarasını eksik etmezdi. Omuzlarında yaşamın ağır bir yükü vardı. Ömrünü adadığı üç can parçası vardı.

Bir konuda ihmalci davranıyordu. O da kendi sağlığı… Henüz genç denilecek bir yaşta o ihmal ettiği sağlığı ve yılların yorgunluğu bir gün ansızın kalbini vurdu. Çok uzun sürmedi ve yumdu gözlerini hayata.

Toprağa verildiği gün en küçük kızının “Allah’ım benim de canımı al” diye ağıt yakması yüreğimizi dağladı. Gazeteci Mustafa Özgür’ü kaybettik. Bu ülkede gazeteciler, birazcık nefes almaya başladığında, birazcık toparlandığında yaşanası yılları göremiyor. Bunun bir yığın nedeni var.

Ve ne çok seveni varmış Mustafa Özgür’ün. Bütün Adana onu uğurlamaya geldi, bütün meslektaşları onu son yolculuğuna uğurladı. Önemli olan da bu değil mi?   Virginia Woolf’un dediği gibi, “Ne hoş bir güzelliği vardır hafif adımlarla, dünyadan gülümseyerek geçenlerin. Kimseye bir kötülüğü dokunmadan yaşayanların, onurlu bir yaşamı seçenlerin.” 

Güle güle Mustafa Özgür… Seni unutmayacağız. O gittiğin yerde Mustafa Gümüşdamla var. Sen çok severdin onu. Genç yaşta aramızdan ayrılan İsmail Özkul orada, Seyit Ali Akgül, Orhan İzzet Kalkan, Veli Leblebici, Işık Yurtçu… Kavuştun işte onlara.

Seni unutmayacağız, unutmayacağız, unutmayacağız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir