Ve FETÖ sanığı Uzun Çukurova Belediyesi’nde göreve başladı

Kaynak: Yeni Bizim adana Gazetesi.

Çukurova Belediyesi’nde FETÖ sanığı Hasan Uzun’un göreve getirileceği iddialarının gerçekleştiği öne sürüldü.

GİRİŞİ YAPILDI AMA İŞE GELMİYOR

Yaklaşık 1.5 aydır aydan bu yana bu iddialar bazı gazete ve haber portallarında yayınlanmıştı. Hasan uzun’un Çukurova Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nde düz memur olarak başlatıldığı ve şu ana kadar işe gelmediği de iddialar arasında.

YETKİYLE Mİ DONATILACAK?

Girişi yapılan Uzun’a Başkan Soner Çetin tarafından imardan sorumlu başkan yardımcılığı görevi verileceği de belediye yakın kaynaklar tarafından konuşuluyor. Uzun’un ayrıca İmar Müdürlüğü’nü de vekaleten yürüteceği öne sürülüyor.

ZEYDAN KARALAR GÖREVDEN ALMIŞTI

Adana’da, imar yolsuzluğu ve plan sahteciliği yaparak FETÖ terör örgütüne yakınlığı ile bilinen Kanuni Üniversitesi’ne ait arazinin meclis kararı olmamasına rağmen konut alanına çevrilerek, örgüte 150 milyon liraya ulaşacak miktarda rant kazandırdığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Adana Büyükşehir Belediyesi İmar Daire eski Başkanı Hasan Uzun’u Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, görevden almıştı.

Uzun ile ilgili hazırlanan iddianamede, vasfı üniversite alanı olan arazinin konut alanına çevrilerek, terör örgütü ile mensuplarına yüksek meblağlarda finansman sağlandığı, hiçbir faaliyette bulunulmamasına rağmen çeşitli ülkelere gidildiği ve masrafların belediyeye ödetildiğine yer verilmişti.

MHp kökenli olduğu söylenen Uzun’un bankamatikçi gibi işe gelmediği konuşulurken, bu durumdan CHP’li ve AK Partili üyelerinden de oldukça huzursuz olduğu iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir