Başkan Karalar, Huzurevleri Eczanesinin açılışını yaptı

CHP 24. Dönem CHP Milletvekili Adayı Murat Öztanrıöver ve Psikiyatri Uzmanı Dr. Sümer Öztanrıöver’in kızları Eczacı Selin Öztanrıöver, Huzurevleri Mahallesindeki ‘Huzurevleri Eczanesi’ni hizmete açtı. Açılış kurdelasını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ADEO Başkanı Ecz. Mürsel Yalbuzdağ’ın yanı sıra STK Başkanları ve siyasi yöneticiler kesti.

KARALAR: “SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Huzurevleri Eczanesinin açılış kurdelasının kesimi öncesi bir konuşma yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, şu ifadelere yer verdi:

 “Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Bu vesileyle birçok dostumuzu bir arada görme şansını yakaladık. İşlerimizin yoğunluğundan dolayı pek çok davete icabet edemiyoruz. Katılım gösteremediğimiz yerler lütfen kusurumuza bakmasınlar. Ben nikah kıyarken diyorum ki ilk takıyı ben takayım. Çünkü benim elim ayağım uğurludur. Bu eczaneden de ilk alış verişi ben yapayım, uğur getireyim. Pandemi sürecinde eczacılarımızın canlarını hiçe sayarak halkın ilaca erişimini 7/24 kesintisiz sağladılar. Ben hem eczacılarımıza hem doktorlarımıza hem de tüm sağlık çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. Bir eczane açılması demek en az 2-3 insanın daha istihdam edilmesi demektir. Pandemiden olumsuz etkilenen bir çok sektör olduğunu biliyoruz. Kentimizin, ülkemizin ayağa kalkması için lütfen yatırım yapalım. Hangi sektörden olursanız olun iş yeri açın, üretin, istihdam sağlayın. Bu anlamda eczacımız Selin Hanımı ve kendisine destek olan anne babasını içtenlikle kutluyorum. Tekrar hayırlı ve uğurlu olsun diyorum.”  

ECZ. ÖZTANRIÖVER, “DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

Merhum Ecz. Kürşat Badakal’dan devraldığı eczaneyi onun idealleri olan doğru, dürüst, insancıl olarak işleteceğini belirten Huzurevleri Eczanesi Sahibi Ecz. Selin Oztanrıöver ise yaptığı teşekkür konuşmasında şunları kaydetti:

 “Öncelikle bugüne gelmemi sağlayan aileme, yardımcı eczacılık serüvenimde eczacılık mesleğime ışık tutan Ecz. Hakan Çelik’e, Adana Eczacı Odası Başkanım Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ ve oda yöneticilerime sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu özel günümüzde bizi yalnız bırakmayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e, CHP Adana vekillerimizden Ayhan Barut, Burhanettin Bulut, Orhan Sümer ve Müzeyyen Şevkin’e. Önceki dönem milletvekillerimiz İbrahim Özdiş ve Zülfikar İnönü Tümer’e, TTB 2. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten’e, Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Özgür Kara’ya, ZMO Adana Şube Başkanı Feyzullah Korkut’a, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi ile ilçe ve kadın kolları başkanlarımıza, CHP Disiplin Kurulu Başkanı Ramazan Atikaslan’a, Belediye Meclis üyelerimize, Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği Genel Başkanı İrfan Söker’e, Balkan Türkleri Derneği Federasyon Başkanına, STK ve meslek örgütleri başkanları, eczacı meslektaşlarım ve bütün katılan dostlarımıza, telgraf ve çiçeklerini gönderen herkese teşekkür ediyorum.”

Verilen açılış kokteylinin ardından katılımcılar eczaneyi gezdi. İkram edilen dezenfektan ve kolonya şişelerinden hatıra olarak aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.