CUMHUR İTTİFAKININ ADAYI KİM OLACAK?

Hekaye bu ya! 

Yeliz karanlık çökerken güne, yarın için kurulan semt pazarına market arabası ile gider. Üzerinde Sümerbank ince pazen etek ve fistan ile. Adım attıkça uçuşur etekleri, altında çamaşır olsa ne yazar! 

Bütün Pazar esnafının gözü – gönlü Yeliz, fiyat kimin içinden geçer? Düşte ateş baş tacı! 

Akşamcı Pazar müşterisi kadınların şikayeti ve feryatları ile Yeliz ile iki genç pazarcı karakola götürülür anadan üryan ve gençler demir kazık! 

Komiser sinirle sorar ‘böyle anadan üryan sandıkların arasında ne yapıyordunuz’ diye. 

Yeliz gençlere fırsat vermeden atılır söze ‘sebze – meyvenin nereden geldiğini taşıdığı enerjiden tahmin etmeye çalışıyorduk.’ 

Yanlarındaki polisler içlerinden sökün eden kahkahayı ağızlarında elleri ile tutarak koridora fırlarlar. 

Memleket de hükümet hizmetleri açısından her şey saçma sapan bir duruma geldi. Harami zamlar, yolsuzluklar ve yasaklar halkı canından bezdirdi. Milletin öfkesi diline vuruyor. (önüne gelen diline getirdiğine neler ediyor, neler.) 

Hükümet sahte bir Haşhaşi Cenneti sanki birçoğu birkaç maaş alıyor, bir kısmı özel işleri için saray telefonunu kullanıyor, karanlık tipler hükümet üyeleri ile pozlar veriyor,  kimi kimisini kolluyor, kimisi taşıyor, kimisi burnundan pudra şekeri çekiyor. Venezuella nere yahu? 

Eski Başbakanın büyük abiden korumalı Tosun’u, 100 tosun oğlanı cebinden çıkarırmış, anladık. 

ABD seçiminde bizim hükümet Trump’ı tutmuştu, tuttuğu dal elinde kalmıştı. Sonraki süreç ‘dostum Biden’ oldu. Onunda ne menem bir şey olduğunu milletçe gördük! Kayıt’sız kaldık yine! 

Organize Suç Örgütü lideri kimlikten Reis Sedat Peker yeni bir taş attı. Taş SADAT sürüsüne denk geldi. Şimdilik iki ortak düştü, taş ilerliyor! ‘Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız!’ senfonisi. 

Tügva paralel yapılanması, Fetö örgütünü adım adım takip etmiş! Bütün yerleştirmeler aynı. Fetö’nün derdi Altın Nesil’di. Tügva’nın derdi Müslüman nesil! Adalet ve Demokrasi hiçbirine lazım değil! 

Doğal gaz, elektrik, akaryakıt ve her şeyin fiyatı aldı başını gitti. Hükümet çaresiz, çözümsüz, yorgun! Tek çözümleri Reis’in alış veriş yaptığı Tarım Kredi Marketleri bin’lemek. Sen eğlen de yüreğim sen eğlen durumu. 

On büyükelçi safsatası bir twit üzerinden başladığı gibi, yine bir twit üzerinden sona erdi. Sonuç belliymiş gibi! Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediğini ne dışişleri bakanı uygulamaya koymuştu ne de hükümet! Teskere öncesi Amerikan işi bir hamaset oyunu gibi! 

OECD Uluslararası Mali Eylem Görev Gücü FATF (Financial Action Task Force ), Türkiye’yi ‘kara para aklama’ ve ‘terörizmin finansmanı’ ile mücadele konusunda ‘yeterince çaba göstermeyen’ ülkelerin bulunduğu ‘gri liste’ye aldı. TL Erozyonunda Allah vatandaşa sabır versin! Bu şartlarda Cumhur İttifakının diyeceği tek şey hamaset dışı ‘ne gelen var ne giden’ türküsü olur. 

Söz başına yeniden döndüğümüzde; önümüzdeki seçime Millet İttifakı’nın en az dört adayı anketlerde Erdoğan’ı ezdi geçti. Bir dört isim daha ortaya koysa sanırım onlarda geçer! Sözün burasında biraz şımarayım. Bizim emekli evinden İbrahim Ağabeyi, Altan Ağabeyi, Cumali Ağabeyi, Osman Ağabeyi de gösterse, sanırım onlarda geçer sayın Erdoğan’ı! ! ! 

Kemik Medyası Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayını hala belirleyemedi. Amerika ve Avrupa Medyası Cumhur İttifakının adayını kendince belirledi. Tahminleri tutar – tutmaz bilemem, derken, sahiden Cumhur İttifakı’ında ikinci bir aday Vatandaş’ın aklına gelmiyor, gelemiyor!  

Benden Yerli ve Milli bir önerme, sayın Ömer Çelik olsun! Belki Adana Metro Hattı genişler! 

Batı kendine göre iki ismi zikredip duruyor, vatandaşa sorarsan faso – fiso işler bunlar.  Ak Parti de önceki versiyonları gibi Genel Başkanı ile doğan ve genel başkanı ile biten parti sınıfından görülüyor. 

Sevgili okur, benim bu sözlerim hava – cıva. Senin sandık zamanı ne yapacağını bilmen derde deva. Bu yardımsız kapanma günlerini, harami zamları, kara kışın son olması dileğini yüreğinde sıcacık taşıman dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.