“Görevimiz Cumhuriyet’e sahip çıkıp gelecek nesillere aktarmaktır”

Memleket Partisi Adana İl Başkanı Celal Güven, “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyen büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, egemenliği kayıtsız şartsız millete teslim etmek için kurduğu, kimsesizlerin kimsesi Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun üzerinden 98 yıl geçtiğini anımsattığı mesajında, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm yol arkadaşlarını saygıyla anıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyet’in kuruluşunun 98’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Memleket Partisi Adana İl Başkanı Celal Güven, şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyetimizin 98’inci yaşı kutlu olsun.’Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir’ diyerek 29 Ekim 1923’te cumhuriyetin ilan edilmesinin üzerinden 98 yıl geçti. 

Genel Başkanımız Muharrem İnci’nin de dediği gibi ‘Cumhuriyetimizin temelini oluşturan Devrim Kanunlarının kabulünün 98’inci yıl dönümünde önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu kanunları hazırlayanları, kanun haline getirenleri saygı ve rahmetle anıyoruz. Çağdaş uygarlık yolunda durmadan yürümeye devam edeceğiz.’

 Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir, milletin egemenliğinin teminatıdır. Türk milletine en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyet, bağımsızlığa olan bağlılığımızı tüm dünyaya göstermiştir.

Cumhuriyet rejiminin varlığı ile anlam bulan demokratik düzene ve kurumlarına, ülkemizin  kuruluşundan buyana en çok ihtiyaç duyulduğu bir dönemden geçiyoruz. 98  yıllık Cumhuriyet ile anlam bulan demokratik düzen, ne yazık ki istibdat dönemlerini aratmayacak uygulamalar ile derin yaralar almıştır.

‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.’ sözünde de belirtildiği gibi bize düşen en büyük görev cumhuriyete sahip çıkmak ve gelecek nesillere aktarmaktır.

Bizler, Atatürk’ün izinde, devrimlerinin ışığında yürümeye devam edecek ve gururla, azimle, inançla Cumhuriyete sahip çıkacağız.

Kendisinden miras kalan ilke ve devrimleri, açtığı yolda bizlere ışık olmaya devam edecektir.”

Cumhuriyetimizin kuruluşuna öncük eden ve ilk Cumhurbaşkanımız olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu topraklar için canını, kanını veren şehitlerimize yüce  Allah’tan rahmet diliyoruz. Tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.