10 Kasım O’nu fikirleriyle, idealleriyle anlamak günüdür

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, ulu önder Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83’üncü yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Bulut’un mesajı şöyle:

“Kurtuluş Savaşımızın önderi, özgürlük ve bağımsızlığın simgesi, çağdaş, demokratik, laik Türkiye’nin mimarı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. yılında hasretle, özlemle, minnetle anıyoruz.

Atatürk’ü kaybetmenin hüznünü yaşadığımız 10 Kasım, yas tutmak, yas tazelemek günü değil; O’nu fikirleriyle, idealleriyle anlamak günüdür.

Yaşadığı çağı aşarak geleceğe ışık tutan, yok edilmek istenen bir ulusu yeniden ayağa kaldıran Atatürk’ü anlamak, en büyük iki eserimden biri dediği Cumhuriyete, değerlerine, demokrasiye, tam bağımsızlığa sahip çıkmaktır.

Fikir ve düşüncelerini, ilke ve devrimlerini, gelecek nesillere aktarmak, gösterdiği hedeflere kararlılıkla yürümektir.

Yokluk ve yoksulluk içerisinde kurduğu Cumhuriyetimizin kazanımlarını arttırarak, ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmaktır.

Ülkemizin içinde bulunduğu ağır buhrandan tek çıkış yolunun Cumhuriyetin kuruluş değerlerine yeniden dönmek olduğunu biliyoruz.

Hiç kuşku olmasın ki O’nun mirasını devralan bizler, bu aydınlık yolda hiç yılmadan ve büyük bir kararlılıkla, karanlıkları yırtıp atacak bir iradeye sahibiz.

O’ndan aldığımız bu güçle, en büyük eseri olan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacağız.

Atatürk, bıraktığı ölümsüz eserler ile ulusumuzun kalbinde sonsuz bir sevgiyle yaşayacak, devrimleri ve fikirleri ile yaktığı meşale, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Demokrasiye, tam bağımsızlığa, ilke ve devrimlerine olan sarsılmaz inancımızla, eşsiz bir devlet adamı ve lider olan Ulu Önderimiz Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. yılında sevgi, özlem ve minnetle anıyor, aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.