Güven’den 10 Kasım mesajı: Atatürk devrimlerine kararlılıkla sahip çıkma zamanı

Memleket Partisi Adana İl Başkanı Celal Güven, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83’ncü yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Güven, “Ulusal kurtuluş savaşımızın önderi, ebedi Başkomutanımız, Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 83’nci yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyorum” dedi.

Her alanda bir kirlenmişlik yaşandığını, son yıllarda Atatürk’e hakaret edenlerin çoğaldığını söyleyen Başkan Güven, “Ne yaparlarsa yapsınlar bir avuç Atatürk düşmanı ve meczup o hain emellerine kavuşamayacak.Atatürk sevgisini bu milletin yüreğinden sökemezler” diye konuştu.

10 Kasım’ın sadece bir anma günü değil, aynı zamanda Atatürk’ü ve devrimlerini anlama günü olduğunu vurgulayan Memleket Partisi Adana İl Başkanı Celal Güven, şu ifadelere yer verdi:

“Gün, Atatürk’ün devrimlerine kararlılıkla sahip çıkma günüdür. Genel Başkanımız sayın Muharrem İnce’nin de dediği gibi , ’And olsun şart olsun ki Atatürk’ün ülküsünü memleketin dört bir yanına taşıyacak, onun ideallerine kavuşacağız…’

10 Kasım , eşsiz bir devlet adamı ve lider olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmanın yanında fikirleri ve ideallerini anlama, bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti ebediyete kadar yaşatma ve yeniden demokrasiyle taçlandırma kararlılığını gösterme günüdür.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimiziminnet ve rahmetle anıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.