Soner Çetin ve beş bürokratı, görevi kötüye kullanmaktan yargılanacak!

Çukurova  Belediye Başkanı Soner Çetin ve  beş belediye bürokratı, görevi kötüye kullandığı tespit edildiği için yargılanacak.

BELEDİYEYİ MİLYONLUK ZARARA UĞRATMIŞLAR

Adana 21. Asliye Ceza Mahkemesi’nce hazırlanan iddianameye göre Çukurova Belediyesi’ni 1.615.142,59 TL zarara uğratmak suçundan Başkan Soner Çetin, bürokratları Ali Arslanlıoğlu, İsmail Özgen, Süleyman Göfer, Mahmut Kara,Ümit Şişman ve Kemal Uğurkara yargılanacak.

SUÇU İŞLEDİKLERİ TÜM DOSYA KAPSAMINDA ANLAŞILMAKTA…

Adana 21. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 2021/ 44343 soruşturma, 2021/15660 esas ve 2021/11448 iddianame nolu iddianamesine göre Belediye Başkanı Soner Çetin ve beş şüphelinin alacaklı firmanın parasını geç ödeyerek belediyeyi 1.615.142, 59TL fazla ödeme yaparak kamu zararına uğrattığını ve bu suçu işlediklerinin tüm dosya kapsamında anlaşıldığı ifadelerine yer verildi.

KASADA PARA OLMASINA RAĞMEN…

Aynı iddianamede, şüphelilerin yargılanması ve cezalandırılması kamu adına talep edildi. Söz konusu firma ile Maliye hazinesinin de suçtan zarar gördüğü belirtilen iddianamede Adana Valiliği’ne sunulan ön inceleme raporuna göre belediyenin banka hesabında firmaya ödenecek kadar para olmasına rağmen hiçbir ödeme yapılmadığının da tespit edildiği bilgisine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.