TÜRKİYE KAMU- SEN KARIŞTI FETÖ İDDİALARI HAVADA UÇUŞUYOR, RAPORLAR GENEL MERKEZDE

Türkiye Kamu- Sen Adana’nın 7 şube başkanı çeşitli komplolarla sendikadan uzaklaştırıldıkları iddia edildi.

Türkiye’de ki sivil toplum örgütleri ve siyasi partileri yöneten yöneticiler dönem dönem raporlar hazırlarlar. Türkiye Kamu- Sen şubelerinde yıllarca görev alan 7 şube başkanı kendilerine ve Adana şubelerinde yapılan yanlışları belgeleriyle birlikte Türkiye Kamu- Sen’e bağlı federasyonun genel başkanlarına rapor olarak sundukları öğrenildi.

Türkiye Kamu- Sen Adana İl Temsilcisi Durdu Mehmet Girgeç ile ilgili sunulan raporda, eğitim gördüğü FETÖ okulları ve dershaneleri dışında, sık sık kapatılan Zaman Gazetesi ile ilgili paylaşımları yer alıyor.

FETÖ KUMPASIYLA GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Türkiye Kamu- Sen Adana 7 şube başkanı, İbrahim Sezer Türk Eğitim-Sen Adana 1 Nolu şube başkanı, Ökkeş Bozkurt Türk Haber-Sen Adana Şube Başkanı, Zeynel Abidin Büyükaslan Türk Yerel Hizmet-Sen Adana Şube Başkanı, İsmet Tepe Türk Sağlık-Sen Adana 1 Nolu şube başkanı, Ömer Volkan Çiçek Türk Eğitim Sen 2 nolu Şube Başkan Yardımcısı, Turhan Topalhan Türk Büro –Sen Adana şube başkanı, Rıfat Çelik Türk Eğitim-Sen Adana 3 Nolu (Üniversite ) Şube Başkanı FETÖ kumpasıyla görevden uzaklaştırıldıkları iddialar arasında yer aldı.

FETÖ YAPILANDIRILMASIYLA YÖNETMEYE ÇALIŞILIYOR

Türkiye Kamu- Sen içinde yaşanan FETÖ skandalı ve farklı tarikatların sendikayı yönettiği iddialarıyla sarsıldı. Türkiye Kamu- Sen Adana İl Temsilcisi Durdu Mehmet Girgeç’in FETÖ yapılandırılması içinde olduğu,7 ay açığa alındı, FETÖ’nün yurtlarında kaldığı ve dershanelerinde okuduğu bilgisine erişildi. Girgeç’in ve Türk Eğitim- Sen Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Dolgun’un Türkiye Kamu-Sen’i de FETÖ yapılandırmasıyla yönetmeye çalıştığı iddialar arasındaydı.

HANGİ SİYASETÇİ FETÖ’YÜ DESTEKLİYOR

Çeşitli komplolarla sendikadan uzaklaştırılan 7 şube başkanı, yaşadıkları komploları ve FETÖ’nün sendikanın içerisine sızdığına dair bir rapor hazırlayarak, Türkiye Kamu- Sen Genel Başkanlarına ve ilgili yetkililere gönderdi. İşin içinde siyasetin de girdiği bu olayda, hangi siyasetçinin hala FETÖ’yü desteklediği de merak konusu oldu.

7 ŞUBE BAŞKANI RAPOR HAZIRLAYIP GEREKLİ YERLERE VERDİ

7 şube başkanından Rıfat Çelik, İsmet Tepe, Turhan Topalhan, Ömer Volkan Çiçek’i arayıp rapor hakkında bilgi aldık. Raporu verdiklerini söyleyen başkanlar Türkiye Kamu- Sen için yıllardır mücadele verdiklerini ve bu vahim durumun kendilerini de derinden yaraladığını söyledi.

ŞUBE BAŞKANLARININ GÜVENMEDİĞİ GENEL BAŞKANLARINA ÜYELER NASIL GÜVENİR?

Türkiye Kamu- Sen’in yönetimini ele geçiren Türk Eğitim- Sen Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Dolgun ve Türkiye Kamu- Sen Adana İl Temsilcisi Durdu Mehmet Girgeç’in sendikayı FETÖ yapılandırılmasıyla yönetmek için mücadele ettiği iddia edildi. 7 şube başkanının genel başkanlara durumu açık açık belirtmeleri ve bunun üzerine rapor sunmaları, ardından Genel Başkanlarının Adana’ya çıkartma yaparak tam tersi olayı sergiledikleri görüldü.

Doğal olarak şube başkanları bu saatten sonra genel başkanlarına güvenleri kalmadı, biz de soruyoruz şube başkanlarının güvenmediği genel başkanlara üyeler nasıl güvenir?

LOKAL’DE NELER KONUŞULUYOR?

Edinilen bilgiler arasında, Türk Eğitim- Sen Adana şubelerinin Çukurova ilçesinde iş yeri kiralayıp lokal açtıkları, sendika binasına formalite işler için uğradıkları, bu lokalde farklı işleri yürüterek kendinden olmayanları uzaklaştıran bir yapı sergiledikleri ortaya çıktı. Lokal’de neler konuşulduğu ise merak konusu oldu.

BU HAİNLİĞE KİM DUR DİYECEK?

Bu kadar ihanetin yaşandığı, asıl devletin her yerde savaş vererek yıllarca FETÖ’yü temizlemek için mücadele ettiğini göz önüne alırsak, Türkiye Kamu- Sen’in içine sızan bu hainliğe kim dur diyecek? Bu olaylara destek verenler kim, hangi siyasiler bu durumdan fayda sağlamakta, kamuoyu adına bu konunun aydınlatılmasını istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.