‘Yaşamak Bize Kalandır Hâlâ’ için ilk imza günü

Adana’da Gazeteci Başar Şeker’in koronavirüs günlerinde kaleme aldığı ‘Yaşamak Bize Kalandır Hâlâ’ adlı kitabının ilk imza günü, eserin yayıncısı Karahan Kitabevi’nde gerçekleştirildi.


Gazeteci Başar Şeker’in koronavirüs günlerinde kaleme aldığı yazılarından oluşan ‘Yaşamak Bize Kalandır Hâlâ’ adlı kitabı için ilk imza günü etkinliği, eserin yayıncısı Karahan Kitabevi’nin İnönü Parkı yanındaki merkezinde düzenlendi. Tüm dünya gibi Türkiye’nin de eve kapandığı hüzünlü koronavirüs günlerinde kaleme aldığı kitabında umudu, sevgiyi, aşkı işleyen Başar Şeker, kitabını Adanalılar için imzaladı. Eser, koronavirüs günlerinde yaşanan hüznün umutla harmanlanarak bir araya geldiği deneme türündeki yirmi dört yazıdan oluşuyor. Özellikle hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu içe dönük günlerde kaleme alınan bu yazılara, Türk ve dünya şairlerinin şiirlerinden alıntılar da eşlik ediyor. Kapak resminin Adanalı ressam Sevinç Kökenler’e ait olduğu kitaba, Çukurova Üniversitesi Türk Dili Öğretim Görevlisi Neşe Apaydın da kaleme aldığı önsözle katkıda bulundu. Eser, kitap satılan tüm internet siteleri ve kitabevlerinden edinilebiliyor.
YOĞUN KATILIM
İmza gününe, Kökenler ve Apaydın’ın yanı sıra, Çukurova Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nejat Erk, Prof. Dr. Mustafa Apaydın, Prof. Dr. Çetin Derdiyok, iş insanı Şahin Mangtay, Portakal Çiçeği Karnavalı Koordinatörü İlhami Günsel, Girişimcilik Ekosistemi Derneği Başkanı Esra Özden, siyasetçi Bekir Sıtkı Özer, gazeteciler Mehmet Uluğtürkan, Murat Yıldız ve çok sayıda kişi katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.