MİLLETİN SESİ; KILIÇDAROĞLU MİTİNGİ.

Gün doğdu hep uyandık 

Siperlere dayandık. 

Bağımsızlık uğruna da  

Al kanlara boyandık. 

Gün güzeldi. Güne erden uyandık. Hazırlık yaptık. Nevaleler hazırladık. İçimizde dedelerden kalma bağımsızlık ruhu, dilimizde Gündoğdu Marşı. Sevinçle düştük yola. 

Eşim, aşkım, sol yanım, Sarıgelin’im. Bağımsızlığımın simgesi, eşitim. Çukurova’dan Yüreğir’e, Yüreğir’den Mersin’e kadar söyledik gençliğimizin marşını. 

İlk olarak ortaokulda söylemiştik bu marşı. Sonra askerde söyledik. Yemin Töreni’nin yakışanıydı. 

90’ların sonuna doğru Grup Yorum alanlarda seslendirdi. Sol Gençlik benimsedi.  

Sonra Beşiktaş tribünlerinde duyduk Gündoğdu Marşını. Cumhuriyet Mitingleri zamanında da dilimizdeydi, Gezi Parkı eylemlerinde de. 

İşin ilginci 2019 da, Ak Parti grup toplantısında gençlerin Gündoğdu Marşını söylemesiydi. Demek ki tabanında Cumhuriyet ve Atatürk Sevgisi fazlasıyla var! Erdoğan’ın şeri algısı neylesin! 

Gezinti yeter Sevgili Okur, yola gelelim biz yine. 

Gazi Mustafa Kemal Bulvarında Kızıl Deresi’ni geçince indik araçtan. Kızıl Deresi boyunca yürüdük Silifke Caddesindeki köprüye. Sonra da yıkılan Tevfik Sırrı Gür Stadının yıkılıp yerine yapılan Millet Bahçesi’nin kuzey tarafındaki ve Kılıçdaroğlu’nun UMUT MEYDANI dediği 1102 sokağının geniş boşluğuna. 

Mersin’in sakinleri, Torosların Yörükleri sel olmuş geliyorlar. Herkes umutlu, herkes gönüllü, yüzler güleç, diller tatlı. Polis bariyerlerinden geçiyoruz, aramalardan. Cepteki çakmakları topluyorlar. Sigara içenlerin esprisi ‘Erdoğan’ın korkusu’. Memur ne yapsın, emir böyle! (Sanırım Mersin Polisi ilk olarak rahat miting görevi yapmıştır.) 

İlginç bir görüntü; 5 Aralık’ta sayın Bahçeli’nin de Mersin’de toplantısı varmış. Gayri hangi salondaysa, kimlere ne diyecekse esprilerini de yaptık! 

Polis kordonu girişinden miting kürsüsüne nereden baksan 500 metre mesafe var. Her taraf hınca hınç dolu! Valilik burayı kötü niyetle vermiş, belli. Güler yüzlü Millet inadına da gelmiş gibi! 

Ön tarafta sloganlar atılıyor ‘Hükümet İstifa’ diye. Sesleri ortalara gelene kayboluyor. Kılıçdaroğlu’nun ‘zalime dur’ anlamındaki sözleri bütün alandan Millet Bahçesine yayılıp duruyor. Millet Bahçesi bomboş. Mersinliler Millet Bahçesine Suriyelilerin gittiğini söylüyor! 

Kılıçdaroğlu’nun cümle araları alkış, ıslık, her taraf Kırmızı Beyaz dalgalanmaları, sıkılıp alanı terk eden kimse yok. Havada polis helikopteri dönüp duruyor. 

Ön tarafların sloganları ortalara gelmeden, arka taraflara gelmeden bitiyor uğultu dedim ya! Kılıçdaroğlu fark etmiş, mikrofondan belirtti durumu. 

PATATES SOVAN, GÜLE GÜLE ERDOĞAN.  

Bütün alan ortak slogana kesti. Sanırım uğultunun çapı valiliğe kadar yayılmıştır. 

Bir de Küçük Horoz Kılıçdaroğlu konuşma sonunda ceketini çıkarmaz mı, sanırsın ki rakibini güreşe çağıracak!  

Aheeey, neredesiniz memleketin mizahçıları!  

Alan yıkıldı yahu! 

Ama eve gidince Selvi Hanım tebessümle demiştir diyeceğini! 

Kahretsin! Bu klavye de gülme imini koyamıyorum bir türlü. Sevgili Okur, sen şaşma ünlemini gülme imi olarak al. Unutma. Tamam mı!  

Miting sonrası huzurlu bir yorgunlukla evlere döndük. Akşam haberlerde Ak Parti Genel Başkanı, tüccar – dindar – kindar ve Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan’ın Siirt Açılış konuşmasını da dinledik elbet. Milletin Sesi Mitinginde kalabalık yokmuş, Siirt Mitingi çokmuş.  

Mersin nire Siirt nire diyesim var! Siirt’in küllisi 330 bin %10’u mitinge gelse alsana 33 bin kişi! Mersin’in küllisi 1 milyon 800 yüz bin, %10’u gelse al sana 180 bin kişi! 

Mersin Valiliği açıklama yapmış ’21 bin 500 kişi’ diye. Uygun espriyi yine Kılıçdaroğlu yaptı ‘sayıyı mutlaka Tüik’ten almıştır’ diye. 

Sevgili Okur; elbette bu miting haberini yandaş medya kısıtlı verdi. Kemik medyası ‘bissürü şehirden gelmişler’ feveranına kapıldı. Sosyal medyanın her yanı gerçek görüntülerle bezendi. 

Hep derim ya, benim bu sözleri söylemem hava – cıva, sinek vızıltısı! Senin mitinge ve sandığa Vatan – Millet sevgisi ile gönülden gitmen önemli. 

Unutma! 2022 çok şeylere gebe. Siyaset de 40 – 50 vekil’in saf değiştirmesi 2023 Haziran’ını tersyüz eder. Umutluyuz, sabrediyoruz, bekliyoruz. Sanırım o sandığı meydana sürüye sürüye getirecekler! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.